Yine bir gün İngiltere’deyiz.

Kaplan International College Londra,

Londra şehri 8 milyonluk nüfusuyla Avrupa Birliği sınırları içerisinde kalan 2.büyük şehir olup, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı, Hyde Park ve Londra Eye gibi bir çok turistik ve tarihi yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Bunun yanı sıra Londra şehri sunduğu ulaşım ağı ile de öğrenciler ve turistlere çok kolaylık sağladığını belirtebilirim. Dünyanın ilk metrosu olan Piccadilly metrosu da bu şehirde yer almaktadır. Londra şehri bölgelerden (Zone 1-2-3-4-5-6) oluşup, turistik ve tarihi yerlerin hemen hemen hepsi 1. bölgede (Zone 1) yer almaktadır.

Kaplan International College Londra, Londra’nın merkezinde yer alıp Uluslararası öğrencilere ‘tamamlayıcı dil eğitimi, Foundation ve Pre-Masters’ eğitimleri sunan bir kurumdur. Öğrenciler akademik ve İngilizce eksikliklerini bu kurumda tamamladıktan sonra, City University London, Westminster University, Cranfield University gibi üniversitelerin Lisans ya da Yüksek Lisans programlarına direk geçiş imkanı yapmış olurlar.

Binada yer alan derslikler 15-17 öğrenci kapasitesine sahip olup, bir çok sınıfında akıllı tahtalar ile eğitim verilmektedir. Öğrencilere verilen akademik ve İngilizce hazırlığın yanı sıra, sonrasında geçiş yapılacak üniversite seçimlerinde de son derece uzman kişilere sahiplerdir.

Londra’da üniversite eğitimi düşünüyorsanız fakat akademik ve İngilizce skorlarınız yeterli değil ise Kaplan International College Londra doğru tercih olacaktır.

Kaplan International College Brighton,

İngiltere’nin güneşli yüzü olarak adlandırılan Brighton, İngiltere’nin güneyinde yer alan keyifli ve festivalleri çok olan bir şehirdir. Brighton denince ilk akla gelen Brighton Pier; yemek alanlarından, luna parka kadar bir çok eğlenceye sahip durumdadır. Londra’ya 45 dakika tren mesafesinde yer alan Brighton, alışveriş merkezleri, oyun ve sinema salonları ile öğrencilere bir çok seçenek sunmaktadır.

Kaplan International College Brighton, şehir merkezinin göbeğinde yer alan tren istasyonundan 7-8 dakika tren mesafesinde yer almaktadır. Bu kurum Uluslararası öğrencilere ‘tamamlayıcı dil eğitimi, Foundation ve Pre-Masters’ eğitimleri sunmaktadır. Öğrenciler akademik ve İngilizce eksikliklerini bu kurumda tamamladıktan sonra University of Brighton’ın Lisans ya da Yüksek Lisans programlarına direk geçiş imkanı yapmış olurlar. 5 katlı bir binada eğitim veren Kaplan International College Brighton, karşısında yer alan ‘Student Union’ ile öğrencilerine 3 katlı kütüphane, yemek salonu, dinlenme merkezi ve banka yer almaktadır.

İngiltere’nin güneyinde kaliteli eğitim alırken aynı zamanda eğlenceyi ve festivalleri de kaçırmak istemiyorsanız, Kaplan International College Brighton’ı tercih edebilirsiniz.

University of Portsmouth,

İngiltere’nin en güneyinde yer alan Portsmouth, İngiltere’nin liman kenti olarak adlandırılır. Londra’ya yaklaşık 1.5 saat mesafede yer alan bu şehir, İngiliz yazar Charles Dickens’ın da doğup büyüdüğü şehirdir. İklim olarakta Londra, Manchester gibi şehirlere göre güneyde yer aldığından daha ılıman bir iklime sahiptir.

Şehrin her yerine hakim olan University of Portsmouth, fakülte binaları, öğrencilerine konaklama sağladığı yurtları ve öğrenci köyü ile Portsmouth şehrini canlı tutan bir üniversitedir. Toplamda 23.000 öğrencisi bulunan üniversitede yaklaşık 100 farklı ulustan 4.000 uluslararası öğrenci vardır, İşletme ve Mühendislik Fakülteleri uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen en popüler fakülteleridir.

Okulun Türk öğrencilere özel sunduğu burs imkanı ve ödeme avantajları ile her geçen gün University of Portsmouth’ta Türk öğrenci popülasyonu artmaktadır. İşletme Okulu içerisinde yer alan Bloomberg odası öğrencilerine sunduğu zorunlu dersleri sonrasında başarılı olan her öğrenciye Bloomberg sertifikası sunarak, mezuniyet sonrası iş hayatlarında çok fazla avantaj sağlayacaktır. Mühendislik bölümleri içerisinde Petrol, Elektronik ve Bilgisayar ön plana çıkan bölümleri olup, okulun Mühendislik öğrencilerinin geçtiğimiz yıl ortaya çıkardıkları yarış arabası ile yarışmaya katıldıklarını belirtebilirim.

Konaklama olarak öğrencilerine sunduğu zengin yurt imkanları ile öğrencilerin taleplerine fazlasıyla cevap vermektedir.

İngiltere’de kaliteli üniversite eğitimi alıp,aynı zamanda da yaşam ve konaklamanın uygun olduğu bir şehir düşünceniz var ise University of Portsmouth doğru tercih olacaktır.

Caner Okutan
United Towers, İstanbul Bölge Ofisi
Dahili: 115
E-Posta: caner.okutan@unitedtowers.com

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map