Yeni Zelanda’da Lise Eğitimi

Yeni Zelanda son zamanlarda yurtdışı eğitim denilince yıldızı parlayan ülkelerden bri haline geldi. Dünya’nın en iyi ilk 100 üniversitesi’nden biri olan Auckland Üniversitesi gibi kaliteli birçok üniversiteye sahip olan Yeni Zelanda’da lise eğitimi de öğrencilere ileriye dönük çok önemli avantajlar sağlıyorlar. Lise eğitimi için tercih edilebilmesi için en önemli etken ise Yeni Zelanda’nın dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak görülmesi. Bun yanı sıra İngiliz eğitim sisteminin temel alındığı Yeni Zelanda’da  öğrencilerin aldıklaır lise diplomasının bütün dünyada geçerli olması ve lise dönemince İngilizce derslerini başarıyla veren öğrencilerden üniversite başvurularında TOEFL ya da IELTS gibi yabancı dil sınav puanı istenmemesi. Diğer önemli bir avantaj ise öğrencilerin lise eğitiminden sonra İngilizce hazırlık ve bilimsel hazırlık programlarını almaları istenmeyeceği için direkt olarak üniversite eğitimlerine başlayabilecek olmaları ve 3 yılda üniversite eğitimlerini tamamlamaları.

Türkiye’de lise eğitimine başlamış ve halen devam eden öğrenciler ise bir süre dil eğitiminden sonra baştan başlamalarına gerek kalmadan sınıflarına Yeni Zelanda’daki okuldan devam edebilirler.

Konaklama içinse birçok öğrecinin tercihi aile yanında konaklama seçeneği oluyor. Bu aileler okullar tarafından detaylı bir şekilde araştırılarak seçildiği ve belirli aralıklarla da kontrol ediliyor.

United Towers olarak Yeni Zelanda’da çalıştığımız lise düzeyindeki eğitim kurumlarının detaylarına üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz:

 

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map