Yeni Zelanda’da İngilizce Eğitimi

İngilizce’yi günün her saatinde kullanmanın bir diğer yolu da Yeni Zelanda’da dilokulu eğitimi almak. Yeni Zelanda son zamanlarda özellikle yurtdışında dil eğitimi için gittikçe popülerlik kazanan ülkelerden birisi. Bunun temelinde Yeni Zelanda’nın İngilizceyi yeşil ve maviyi buluşturan bozulmamış bir doğanın ortasında öğrenmenin cazibesinin olduğu tartışılmaz. Ülkenin %20’sinden fazlası parklar ve ormanlık alanlardan %13’ten fazlası ise bozulmamış ulusal parklardan oluşuyor. Ancak bir tek bu, yurtdışında dil eğitimi almak için Dünya’nın neredeyse öbür ucuna gitmek için yeterli bir sebep mi?

Dünyanın En Güvenli Ülkelerinden Biri Yeni Zelanda

Herşeyden önce suç oranı en düşük ülkelerden biri olan Yeni Zelanda öğrenciler için son derece güvenli bir ortam sağlamaktadır. Yeni Zelanda’nın en büyük şehri olarak bilinen Auckland şehri Dünya’nın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında beşinci sırada gelmesinin yanı sıra en güvenli şehirlerinden biri olarak da bilinmektedir.Yeni Zelanda aynı zamanda yurtdışı dil okulları kurumlarının kalitesi ile de bilinmektedir. Örneğin; Auckland Universitesi Dünya’da ilk 100 üniversite arasında 65. sırada yer almaktadır. Üniversitelerin yanı sıra, IT, İşletme, Turizm, Sanat ve Film Çalışmaları gibi alanlarda diploma programları ile öğrencileri kısa sürede çalışma hayatına hazırlayan akademi ve enstitüler de bulunmaktadır. Gerek yurtdışında üniversite okumak isteyenler için gerekse yurtdışında sertifika programlarına katılmak isteyenler için çok sayıda kaliteli eğitim veren dil okulları, üniversiteleri ve sertifika programları bulunur Yeni Zelanda’da.

Yeni Zelanda’da Dil Okulu Eğitimi Almanın Avantajları

Yeni Zelanda’da dil eğitimi almanın almanın öğrencilere sağladığı en önemli avantajlardan biri de en az altı aylık bir dil kursuna giden ve IELTS 5.0 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma izni vermesidir. Bu şekilde öğrenciler İngilizcelerini iş hayatında da pratiğe dökebilmekte ve cep harçlıklarını çıkartabilmektedir.Aynı zamanda Yeni Zelanda halkı sıcakkanlılıkları ve misafirperverlikleri ile tanınmaktadır ve Türklerin kendilerini yabancı hissetmeyeceği bir ortam oluşturmaktadır. Üstelik Yeni Zelanda doları TL’ye çok yakın olduğu için uygun maliyetli dil eğitimi için doğru adrestir. Amerika dil okulları veya İngiltere dil okulları ile eğitim alırken Amerikan Doları ve İngiliz Pound’u TL’ye nazaran çok daha yüksek bir kura sahip olduğu için yurtdışı dil eğitimi maliyetiniz Yeni Zelanda dil okulları için ödeyeceğiniz maliyetin oldukça üzerinde olacaktır. Aynı kalitede daha uygun maliyetli yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız Yeni Zelandada dil okulu seçeneklerine bir göz atmalısınız.

Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda yurtdışı eğitim alanında ülkesine daha fazla yabancı öğrenci çekmek için vize uygulamalarında zorluk çıkarmıyor. Aksine yurtdışında dil okulu, yurtdışında üniversite, yurtdışında sertfifika gibi herhangi bir “yurtdışı eğitim” programı için Yeni Zelanda’ya gitmek isteyenler için büyük kolaylık sağlıyor. Herhangi bir yurtdışı eğitim programına United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla kaydolan, belgelerini tam ve eksiksiz hazırlayan ve herhangi bir sebeple yurtdışına çıkma engeli bulunmayanlar rahatlıkla Yeni Zelanda’da dil eğitimi seçeneklerini değerlendirebilirler.

Yeni Zelanda’da Konaklama

Amerika’da, İngiltere’de veya bir çok ülkede herhangi bir yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrenciler için sağlanan bütün konaklama seçenekleri Yeni Zelanda’da yurtdışı eğitimini devam ettirmek isteyenler için de benzerlik gösteriyor. Özel dairelerde, stüdyo dairelerde, evlerde, yurtlarda ettiren öğrenciler için de sağlanmaktadır ya da aile yanına konaklama seçeneklerinden istediğiniz birine yerleşebilirsiniz. Bu seçenekler arasında en çok tercih edileni aile yanı konaklama oluyor.

Yeni Zelanda’da dil okulu, Yeni Zelanda’da üniversite ya da Yeni Zelanda’da sertifika programlarından herhangi biri için uygun şartları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmek ve ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanmak isterseniz bölge ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map