//YAVUZ Ö.

Bekle beni macera dolu Amerika!

“Bekle beni macera dolu Amerika!” Bu parolayla çıktım yola. Daha önceden hayalini kurduğum birçok şeyi yapma fırsatına sahiptim artık! Çok farklı insanlarla tanıştım. Onların yaşantılarını öğrendim. Birçok farklı ülkeden insanlarla burada birlik olduk, birçok şey paylaştık ve bunun tadını çıkarıyoruz. Sürekli yeni şeylerle karşılaşmak, yeni tecrübeler edinmek çok güzel. Her gün bir öncekinden daha güzel geliyor insana ve bazen hiç bitmese keşke diyorsun.

Tabi programın adı Work and Travel olunca bir yerlere gezi yapmamak olmaz dedik ve üç arkadaş
topladık bavullarımızı ve rotamız California! Şimdiye kadarki en iyi en heyecanlı geziydi benim için. Önce Grand Canyon’da duraklayıp o devasa boşluğa dalarken bulduk kendimizi. Ardından Las Vegas, ışıl ışıl geceleriyle ve hareketliliğiyle insani heyecanlandıran Vegas! Sonra Vegas’ta olan Vegas’ta kalır dedik ve Los Angeles tabelaları görünmeye başladı. Benim için eğlencenin doruk noktası burasıydı. Disneyland’da güzel bir eğlendik önce, ertesi gün Hollywoodún altını üstüne getirdik. Staples Center’da fotoğraflarımızı çekip ara vermeden Universal Studioýa gittik. Burada daha önceden izlediğimiz filmlerin içinde olmak, yangın ve sel sahnelerini gerçekten yasamak harikaydı. Son durağımız ise San Francisco idi. Belki eğlence adına LA gibi olmasa da görülmeye değer, mutlaka gidilmesi gereken büyük bir şehirdi. Her ne kadar Alcatraz’ı görememiş olsak da gittiğimiz diğer şehirler gibi burası da harikaydı…

Uzun gezimizin çok kısa bir özetiydi bu. Siz de hayalinizdeki şehirleri görmek, muhteşem tecrübeler edinmek, birçok yeni insanlarla tanışıp yeni kültürleri tanımak, çok güzel bir yaz geçirmek, kısacası hayatinizi yasamak istiyorsanız durmayın ve aramıza katilin. Bu programa katılmanın ne kadar doğru bir karar olduğunu gün geçtikçe daha iyi anlıyorum. Work and travel ile hayalleriniz size çok yakın!

Son olarak bana bu imkânı sağlayan ve her adımımda yanımda olan United Towers ailesine TEŞEKKÜRLER!

YAVUZ Ö.
MOUNT RUSHMORE NATIONAL MEMORIAL, XANTERRA PARKS AND RESORTS – KEY SYONE, SD – SUMMER 2013
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI – 1. SINIF