//YASİN D.

YASIN DDemir adam buradaydı…

Her şey ilk önce hayallerle başlar ya buda bir hayal ürünüydü aslında… Dünyanın öbür ucu Amerika’ya gitmek. Yeni dünyayı keşfetmek. Bir film şeridi başlıyordu artık. Gidenlerden tavsiyeler, mülakatlar, işlemler, uçuş derken kemerlerinizi çözdüğünüzde bu yeni dünya artık ayaklarınız altında sizi bekliyor!

Herkes ilk zamanların şokundan, kültür ve saat değişiminden bahseder size! Doğru söyler onlar! Dinlediğiniz radyodan, köşedeki yol tarifi verecek adama kadar herkes İngilizce konuşuyor artık… İlk zamanlar ”hello, excuse me” demek bile sizin için zor gelir. Merak etmeyin programın sonunda İngilizce tartışacak kadar diliniz uzayacak.

Gittiğiniz evde kiminle kalacağınız sanki ahiret sorusu gibi meraklandırır sizi… Renkli bir ailenin yeni üyesiniz artık. Ailenizden kimi Avrupalı kimi Asya’nın öbür ucundan kimi hemen şuracıktan Güney Amerika’dan… Kader mahkûmusunuz ama güzel bir kaderin. Hayatınızın belki bir daha yaşanması mümkün olmayacak kadar güzel günlerinizi yaşayacaksınız artık!

İlk iş gününün heyecanı sizin ilk okul gününüzden daha fazla olacak inanın! İlk zamanlar öylesine eğlence gibi gelen sonrasından bir bakmışsınız daha fazla para nasıl kazanırım diye ustalaşan emektar insanlar olmuşsunuz. Çok şey öğretir o iş size sizin o çakma okul stajınızdan daha fazlasını öğretir merak etmeyin. Yeter ki isteyin, çalışın, dürüst olun…

Travel planları hep bir efsane olur zaten… Biz az daha Çinceyi bir haftada sökecektik inanın grin ifade simgesi O iş temposundan sonra olduğunuz yerden kanatlanırsınız. Artık cebinde paran, yanında arkadaşın, elinde telefonunla her gün bir yerlerden fotoğraflar atarsın sosyal medyana…

Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi değil mi ama bitmiş ki bu satırları sizlere aktarıyorum. Gerçekten dünya bakışınızın değişeceği, yeniden doğacağınız ve hayatınızın koca bir dönüm noktası bu…Yeni radikal kararlar alıp uygulayacağınız kararlar bunlar…Hani feleğin çemberi meşhurdur bizde genelde yaşlılar der biz geçtik diye sen de geçtin artık merak etme!

Dönüşte bırakın iPhone’u, china town anahtarlıklarını… Herkese hediye olarak oradaki çalışma aşkını, disiplini, insanların saygısını sevgisini getirin bu millete bu memlekete… Ve sakın unutmayın, arayıp sorun oradaki altın kalpli insanları…

Bu başlığı neden seçtiğimi sorarsanız ben her temizlediğim eve kendi takma ismimi ve beynimde yer eden sloganımı yazardım. IRONMAN WAS HERE! Arkasında ise NEVER GIVE UP! Sizde Iron man gibi olun. Sonrasında ise sakın unutmayın hayallerinizin peşini asla bırakmayın!

YASİN D.
BRETT ROBINSON GULF CORPORATION PHOENIX 1 AND 2 – ORANGE BEACH, AL – SUMMER 2015
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
VETERİNERLİK​ – 5. SINIF