//YAŞAR K.

Denemekle anlayabileceğiniz ve farkına varabileceğiniz süper bir tecrübe…

Merhaba Arkadaşlar. Öncelikle bu uzun yazı için. Özür dilerim. Bana “izlenim yazısı yaz” dediler bende dedim ki yazmakla bitmez. Ben Virginia Beach ‘ ten (VA) Yaşar. Bu benim ikinci maceramdı. Virginia Beach ‘ e ilk gittiğimde beni J1(vize türü) öğrencilerin lideri seçmişlerdi tecrübem ve İngilizce yeterliliği sayesinde. İşe başladım ve insanların size verdiği değeri gördükçe daha çok çalışma isteği gelmişti ve 2 hafta sonra supervisor oldum.

Her şey çok iyi gidiyordu. Türkler için olan önyargıları ve önceki kötü tecrübelerini bir nebze de olsa yok ettiğimi düşünüyorum. Bir gün manager’imle (John M.) konuşuyorduk. Adam aynen söyle dedi: ” Yasar ben siz Türkler nasıl davranıyorsanız nasıl çalışıyorsanız siz gittikten sonra Türkleri öyle hatırlayacağım ve gelecek seneki planımı da ona göre yapacağım.” bu program bana dilin yanında hayata çok değişik yönlerden bakmayı öğretti. Burada ne kadar yazılırsa yazılsın sizin okumakla değil, denemekle anlayabileceğiniz ve farkına varabileceğiniz süper bir tecrübe üniversite yıllarında (vize ya da finaller emin olun bir şekilde geçiliyor ya da mezun olunuyor). Ama mezun olmadan önce böylesine bir fırsatı denemesini isterim herkesin farklı bir kültürü tanıyabilsin ve İngilizce gereksinimini halledebilsin diye.

Ben elektronik mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim derslerdeki İngilizce ya da Türkiye (T.C.)’de bize İngilizce maalesef öğretilemiyor yıllardan beridir am, is, are+verb+ing. Sadece İngilizce bundan ibaret değil. Demek istediğim iş kâğıtta kalemde değil de pratikte bitiyor. Bu benim ikinci pratik aşamamdı. Hemen hatırlatayım ilkinde Minnesota da idim ve o da süper bir deneyimdi. Bu iş aşama aşama ben bir kez gitmiştim doymadım ikinci kez gittim yine doymadım üçüncü kez düşünüyorum. Siz şuna karar verin İngilizce mi? , para mı? İngilizce emin olun geliyor yazın sonunda şakımaya başlıyorsunuz. Para? Para ise harcamanıza dikkat ettiğiniz sürece çok gereksiz yerlere gitmek ya da çok gereksiz eşyalar almadığınız sürece en az bu programa yatırdığınız parayı kazanıp geliyorsunuz. İngilizce ben Virginia Beach’te iken süpervisorlar ile içli dışlı olduğum için İngilizce seviyemi bir üst seviyeye çıkardım konuşmada.

Bu programı değerlendirmek kesinlikle size bağlı para yapmak ya da İngilizce yapmak sizin elinizde. Buradan United Towers’a Teşekkürler (Fatma hanım Hakan bey ve Mustafa abi ve H. Karataş’a ). Mustafa abi Virginia’da o tüm yaptıklarınızı ve tüm çabalarınızı + Fatma hanım ve Hakan bey uçak biletine varana kadar son saniye ye kadar tüm desteklerinizi ve çabalarınızı + ve H. Karataş’ın bizi ziyaret etmesini ve işlerin hızlı yürütülmesini sağladığını umarım hiçbir UNITED TOWERS OĞRENCİSİ UNUTMAZ VE HATIRLAR…

And I want to say something ( I AM SO GREATFUL FOR ALL YOUR EFFORTS… THANKS UNITED TOWERS’ CREW ) ( Keşke kız arkadaşımda (M.U.) vize alabilseydi ona Time Square ‘de evlenme teklifi edecektim. ) umarım tüm kesimden katılımcılara sesimi duyurabilmişimdir… Şimdilik byee bir başka UT tecrübesinde yazışıncaya dek…

YAŞAR K.
HOLIDAY INN AND SUITES NORTH BEACH – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2013
NİĞDE ÜNİVERSİTESİ
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ – 3. SINIF