//YAĞMUR T.

Küçük yerlerin bir avantajı; size sunduğu sıcak aile ortamı…

Programa arkadaşımla beraber katıldım CIEE aracılığıyla bulduğumuz işte ben otelin housekeeping servisinde o da restoranında çalışıyordu ve 11 Work and Travel öğrencisinden tek Türkler bizdik. Gittiğimiz yer kovboy şehriydi yazın ortasında herkesin ayağında kovboy botu ve kafasında kovboy şapkası vardı. Pantolonun üstüne deri aksesuar giyenler botlarının arkasına çivi takanlar bile vardı. Hep filmlerde gördüğümüz sahneleri gerçekten yaşadık ve bizde o vahşi vahşi batı duygusunu tatmak istedik daha da eski zamanlara inip Amerika nostaljisini belgeledik :)

İnanıyorum ki küçük bir yerin avantajı olarak size sunduğu sıcak aile ortamını başka hiçbir program size veremez ve bu kadar aile ortamındaymışsınız gibi geçemez. Bir gün bile zorluk çekmedim bir sıkıntı yaşamadım. Herkes çok üzüldü biz ayrılırken herkes bir şeyler hazırladı bizim için çalıştığımız sürece çok fazla mahcup olduk kızardık çünkü herkes bizler için bir şeyler yaptı. Program sonunda 30 yıldır otelde çalışan menajerim 11 öğrenciyi kastederek geçirdiği en güzel yaz olduğunu söyledi o zaman hepimiz çok daha fazla duygulandık :) Mükemmeldi!

Amerika da doğal güzelliği, şehir manzarasını, sahilleri, dağları görme şansını bulduk. Önce küçük yerde çalışıp sonra çalıştığımız yerden çok çok uzaklara tatile gittik. Yolculuk bile çok büyük bir keyifti her şey gerçekten çok güzeldi çok fazla yer gördük. Programın hakkını gerçekten verdik sanırım süper bir yazdı!

YAĞMUR T.
BEST WESTERN CLOCKTOWER INN – BILLINGS, MT – SUMMER 2008
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
MÜZİK BÖLÜMÜ – 2.SINIF