Y. Aslaner – Yurtdışında Staj (ABD)

Merhabalar, öncelikle programa katılmadaki amacım Türkiye’deki stresten kurtulup yurtdışında sağlıklı bir karar vermekti, tabi bu arada da boş durmadan çalışıp kendimi hem maddi hem de manevi anlamda geliştirmekti. United Towers Yurt Dışı Danışmanlık şirketini seçmemdeki neden ise işlerdeki çabukluk ve müşterilerine olan ilgileriydi.
Amerikada staj programı aşamaları ise, staj başvurumdan 3 ay sonra yerleşmem gerçekleşti, arada tabi şansızlıklarda oldu, zaten başvuru ve ön mülakatlar 1 ay sürüyor. Amerika da ilk günlerime gelince benim üçüncü gelişim oldu için ve işletmemin konaklamamı sağlamasından dolayı herhangi bir sıkıntı çekmedim. Tabi bunda gittiğiniz otelin önemi çok büyük. Çalıştığım otel Washington a 25 dk mesafede Corporate Marriott olduğu için çok memnunum, büyük bir otel olmamasına rağmen Marriott olmasından dolayı, gerek training gerekse çalışma düzenim gayet ciddi ve güzel. Yurtdışı staj programında şuana kadar her şey yolunda ve altıncı ayımdayım, gerek müdürlerimle gerekse iş arkadaşlarım çok iyi bir ilişkim var.
Bir kaç tavsiye, çok iyi araştırın ve güvendiğiniz yurtdışı eğitim şirketleri ile başvurun, gelen her işi bir ay önce gideceğim diye kabul etmeyim, benden çok önce giden ve yurtdışında staj programından memnun olmadan dönen arkadaşlarım oldu, diliniz iyi değilse mutlaka geliştirin, otel mülakatları yüzde 50 şans yüzde 50 dil bilgisi, red gelen otellerden sonra hiçbir zaman demoralize olmayın , belli bir bölgeye gideceğim diye bir yere bağlı kalmayın çünkü çalışacağınız işletme her şeyden önemli , saygılar sevgiler.

Y. Aslaner  – Yurtdışında Staj (Amerika)
USSJ 12 Ay Front Office Yonetim Staji-Marriott Hotel- Greenbelt Maryland

Y. Aslaner - Yurtdışında Staj (ABD)

Y. Aslaner - Yurtdışında Staj (ABD)

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map