WAT VİZE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

WAT programı için randevular bizler tarafından alınacaktır. Uygun randevu tarihlerini danışmanınızdan öğrenebilir ve içlerinden size uygun tarihi tercih edebilirsiniz.

RANDEVUNUZU KAÇIRMANIZ YA DA GİTMEMENİZ 160 USD’nin YANMASINA NEDEN OLABİLİR. HATTA ALINACAK BİR SONRAKİ RANDEVU TARİHİNİ SEÇEMEZ VERİLENİ KABUL ETMEK ZORUNDA KALIRSINIZ. BU GENELDE ÇOK GEÇ TARİHLER İÇİN OLDUĞUNDAN PROGRAMINIZA GECİKEBİLİR VE HİÇ GİDEMEYEBİLİRSİNİZ. Randevular çoğunlukla sabah 7:00 ila 8:30 arasında tamamen rastgele verilir ve saat seçme imkânı bulunmamaktadır. Öğrenci randevu günü tüm gün müsait olmalıdır.

Randevunuzun alınabilmesi için takip etmeniz gereken adımlar

1. DS-2019 numaranız belli olduğunda danışmanınız tarafından size gönderilecektir. Bu numara gelir gelmez yukarıda II. DS-160 Vize Başvuru Formunu Doldurmak bölümünde bahsedildiği şekilde DS-160 vize başvuru formunuzu doldurun.

2. Aşağıdaki bilgileri danışmanınıza VİZE RANDEVUMUN ALINMASI İÇİN BİLGİLERİM başlıklı tek bir epostayla gönderin:
- DS-160 formunuzu doldurduktan sonra bu formun bir kopyası ya da formun üzerinde yer alan Confirmation numarası
- Vize görüşmenizden sonra pasaportunuzun gönderilmesini istediğiniz size en yakın PTT şubesine ait Şehir, İlçe ve Şube bilgileri. Pasaportunuzu buradan kendiniz teslim alacağınız için size yakın bir PTT şubesi olduğuna emin olun.
- Randevunuzun alınmasını istediğiniz tarih. (Uygun tarihleri danışmanınızdan öğrenebilirsiniz)

3. Bu bilgiler danışmanınıza ulaştığında danışmanınız ABD konsolosluğuna ait randevu merkezinde başvurunuzu oluşturacak ve 160 USD vize görüşme harcını Akbank’a yatırırken yanınızda bulunması gereken MRV belgesini veya sadece numarasını size eposta gönderecektir. Bu belge veya numara ile herhangi bir AKBANK şubesine gidip görüşme ücretinizi Akbank'ın belirlediği TL karşılığı olarak yatırın ve dekontunuzu alin. Bu dekontu kaybetmeyin. Veya danışmanınızı arayarak kredi kartı ile ödemenizi telefondan yaptırın.

4. Ücreti yatırdığınızı danışmanınıza haber verin. 24 saat sonra MRV numaranız ödendi listesinde görünecek ve danışmanınız belirttiğiniz tarih için randevunuzu alıp size haber verecektir. Kredi kartı ile ödeyecekseniz o an randevuz danışmanınızca alınıp size bildirilecektir.

Biz Sizi Arayalım

YUKARI