//PROGRAMIN FAYDALARI

Programın Getirdiği Fırsatlar

Work & Travel programı, ABD Devlet Bakanlığı (Depatment of State) tarafından düzenlenen ve yetkilendirdiği program sponsorları tarafından organize edilen kültürel bir değişim programıdır. Bu program, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine, boş olan yazlarını Amerika’da değerlendirerek uluslararası kültürel bir değişim yaşama ve tecrübe edinme fırsatını sunar. Katılımcılara, özel bilgi ve beceri gerektirmeyen sezonel işlerde maksimum 4 ay süre ile Amerika’da çalışma ve kalma hakkı veren program, öğrencilere edinecekleri tecrübeyi minimum maliyete getirebilme fırsatı sunar. İsteyen öğrenciler çalışma sürelerinin bitiminden sonra okullarının yaz tatil süresini aşmayacak şekilde 25 güne kadar Amerika’da seyahat ve eğlenme amaçlı da kalabilirler.

Bu sayede katılımcılar yaşam masraflarını kendi imkanları ile karşılayabilme ve minimum maliyetle bir yazlarını Amerika’da geçirebilme fırsatını elde ederler. Amerikan kültürünü yakından tanıma, farklı kültürlerden insanlarla tanışma, kendi kültürünü yeni insanlara aktarma, İngilizce becerilerini geliştirebilme ve bu gibi, programın doğal olarak beraberinde getirdiği, pek çok fırsatla dolu bir yazdan sonra katılımcılar, zengin tecrübelerle ülkelerine dönebilirler.

Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce lisans ve yüksek lisans öğrencisi, Work & Travel programına katılarak unutamayacakları uluslararası bir tecrübe kazanma fırsatı elde etmektedir. Programın karşınıza çıkaracağı başlıca fırsatları şu şekilde sıralayabiliriz:

Basit bir işte çalışarak Amerika’da bir yaz yaşama tecrübesini minimum maliyete getirebilme fırsatı
İngilizce becerilerinizi geliştirme fırsatı
Amerikan kültürünü ve daha pek çok yabancı kültürü yakından tanıma fırsatı
Kendi kültürünüzü ve ülkenizi yeni arkadaşlarınıza tanıtabilme fırsatı
Farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edinme fırsatı
Bir işte çalışarak becerilerinizi ve kişisel yönlerinizi geliştirme fırsatı
CV’nize uluslararası bir iş tecrübesi ekleyebilme fırsatı
Amerika’yı gezip farklı yerlerini görme fırsatı

Umarız siz de katılımcılarımız arasında olursunuz ve tüm bu yönleri ile bu program, pek çok katılımcının değerlendirmelerinde belirttiği gibi, sizin de hem kişisel hem de sosyal yönlerden kendinizi geliştirmenize katkıda bulunur ve size de unutulmaz uluslararası bir tecrübe edinme fırsatı sunar.