//VERGİ İADELERİ

Tax BackVERGİ İADESİ BAŞVURULARI

Amerika’da çalıştığınız sürece elde ettiğiniz gelir üzerinden kesilen vergilerinizi geri alabilmeniz için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. UT vergi iadeleri ile alakalı bir hizmet sunmamaktadır fakat tüm J1 program katılımcılarına vergi iadesi başvurularını nasıl yapabileceklerine dair bilgilendirmeleri alabilmeleri için gerekli yönlendirmelerde bulunur.

CIEE katılımcılarının vergi iade işlemlerini Taxback.com isimli vergi iade firması ile yürütmesini tavsiye etmektedir. Bu çerçevede Work and Travel Summer 2017 ve INT/PCT programları öğrencileri, programlarının bitimine yakın Taxback.com firmasından vergi iadeleri başvuru işlemleri ile ilgili bir eposta alacaktır. Bu epostada katılımcının ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler yer alacaktır. Taxback.com gerek bu eposta gönderimlerini gerekse sonraki yazışma ve görüşmeleri Türkçe olarak yapacaktır. İsteyen katılımcı bunun İngilizce yapılmasını da talep edebilecektir. Katılımcı işlemlerini istediği herhangi bir vergi iade firması üzerinden yapma konusunda serbesttir.

Aşağıda Taxback.com’un bizlere, vermekte oldukları hizmetle alakalı, sizlerle paylaşmamız için ilettiği bazı temel bilgileri bulabilirsiniz. Bu bilgiler direkt Taxback.com tarafından sağlanmıştır ve varsa hata veya yapılacak değişiklikler konusunda UT sorumlu değildir. UT bu bilgileri sadece yardım ve bilgilendirme amaçlı paylaşmaktadır.

- Taxback.com’un Federal Tax iade başvurusu işlem ücreti: 60 USD’dir
– Taxback.com’un State Tax iade başvurusu işlem ücreti: 30 USD’dir (Şu eyaletlerde state vergisi yoktur ve katılımcıdan kesilmemiştir. Bu eyaletlerde çalışanlar sadece Federal vergi iadesine başvurmuş olur: AlaskaFloridaNevadaSouth DakotaTexasWashington ve Wyoming)
– Taxback.com’un  başvuru sahibinin vergi iadesini banka hesabına transfer ücreti: 30 USD’dir
– Taxback.com Federal ve State iadelerini birlikte tek seferde öğrencinin hesabına yatırır. Böylece tek transfer ücreti ödenmiş olur.
– Taxback.com müşterilerine işverenlerinden aldıkları ama henüz bozdurmadıkları son maaş çeklerini bozdurup banka hesaplarına gönderme hizmeti de sunar. Bu hizmetin ücretiyse 25 USD’dir. FAKAT ÖĞRENCİ TAXBACK TARAFINDAN ÇEKİNİN BOZDURULABİLMESİ İÇİN İŞVERENİNDEN ÇEKİN ÜZERİNE KENDİ İSMİNİN YANINA “C/O TAXBACK.COM” İFADESİNİ DE EKLETMİŞ OLMALIDIR. ÖRNEĞİN ADI ALİ YILMAZ OLAN BİR ÖĞRENCİ SON ÇEKİNİ TAXBACK’e BOZDURTMAK İSTİYORSA İŞVERENE O ÇEKİN ÜZERİNE İSMİNİ ŞU ŞEKİLDE YAZDIRTMALIDIR: ALİ YILMAZ C/O TAXBACK.COM.
– Taxback.com yukarıda bahsedilen ücretlerini başvuru sahibinin alacağı iadelerden keser, daha öncesinden bir ödeme talep etmez.

Daha detaylı bilgiler direkt Taxback.com tarafından katılımcılara gönderilecektir.