//UT VIRTUAL ROAD SHOW GÖRÜŞMELERİ

UT Virtual Road Show Görüşmeleri

Sezon içerisinde farklı tarihlerde yapılacak UT Virtual Roadshow iş görüşmelerine katılacak işverenler hakkında detaylı bilgiyi danışmanınızdan isteyebilirsiniz.

Nasıl Katılır ve İş Seçerim?

Danışmanınızdan isler hakkında bilgi aldıktan sonra kaparinizi verdiyseniz danışmanınıza hangi fuara hangi işveren için katılmak istediğinizi bildirin. Danışmanınız iş kriterleri sizin kriterlerinizle uyuyor ve sizden daha önce kaydolmuş öğrenciler henüz görüşmek istediğiniz işi doldurmamışsa yerinizi bu fuarda belirttiğiniz işverenle görüşmeniz için ayıracaktır.

Böylece fuar günü sizi tercih ettiğiniz işveren ile görüştüreceğiz. Ve bir başkası sizin alanınızı işgal edemeyecek. Kontenjanlarda yer ayırmalar sizlerden gelecek maillere göre yapılacağından mailinizi erken göndermeniz veya danışmanınıza erken haber vermeniz sizin faydanıza olacaktır.

Öğrenciler genel itibari ile %95 olasılıkla yer ayırttıkları işlerine yerleşirler. Yerleşememe durumunda öğrenci, varsa kalan işverenler ile görüştürülebilir. Ama unutmayın ki bir işin kalabilmesi için bir başka bir öğrencinin onu alamaması gerekir ve bu oran düşük olduğundan yapmanız gereken en önemli şey tercihlerinizi yaparken profilleri dikkatle incelemek ve ölü tercih yapmamaktır. Mesela en çok yapılan hata işverenin belirlediği tarih aralığına dikkat etmeden tercih yapmaktır. Eğer fuar günü işveren tarih aralığınızı sorduğunda kendisine uygun olan tarihlere uymayan tarihler söylerseniz bu sizin için bir ölü tercih olacaktır. Yani işveren sizi işe almayacaktır.

Fuarlar Nerede Yapılacak?

Sezon içinde farklı tarihlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Gaziantep ofislerimizde yapılacaktır. Her biri için tarihler ayrıca bildirilir.

Fuarınızın iyi geçmesi için:

– Yerinizi ayarttığınız is ile alakalı iş tanımlarını iyi okuyun.
– Danışmanınız tarafından yapılan tüm yönlendirmelere uyun.
– Online CIEE panelinizde CV statunuzun “Complete” olduguna ve guler yuzlu bir fotograf yuklediginize emin olum.
– Lütfen geç kalmayın.

Daha Sonra Ne Yapılır?

1. Fuar yöneticisi tarafından sizlere bir sunum yapılacak ve bazı genel bilgiler verilecektir.
2. Fuarda görüşeceğiniz ve görüşmeniz için yerinizin ayrıldığı işveren ve is pozisyonuna göre sıra ile görüşme odasına alınacaksınız.
3. Görüşmeniz sırasında işveren tarafından ilgili is pozisyonuna uygun görülmeniz durumunda ise alinmiş olacaksınız ve iş kabulünüz size teslim edilecektir.

Lütfen varsa sorularınızı danışmanınıza sorunuz ve bu fuarı tercih ediyorsanız yerinizi ayırtmak için danışmanınızla iletişime geçiniz!