//UT ROAD SHOW FUARLARI

UT Road Show Fuarları Hakkında Bilgi

Bu doküman sezon içinde çeşitli tarihlerde düzenlenecek UT Virtual Road Show Fuarları hakkında bilgiler içermektedir. GÜNCELLENMEYE DEVAM EDECEKTİR.

UT Virtual Road Show Fuarları

Sezon içerisinde farklı tarihlerde yapılacak UT Virtual Road Show Fuarlarına ise katılacak işverenler bugün itibari ile aşağıdaki gibidir. İşlere ait koşullarla ilgili lütfen danışmanınızla iletişime geçiniz. 

EmployerCityStatePositionWorkStartDatesWageTipsOvertimeMin. HoursHousingWeb Site
Students have to work min for 12 weeks.
Days Inn - Virginia Beach OceanfrontVirginia BeachVAHousekeeping5/23-5/31
6/1-6/6/
6/6-6/13
6/13-6/20
8/hAvailable but not guarantiedAvailable but not required35Not PrividedClick
Courtyard by Marriott Oceanfront NorthVirginia BeachVAHousekeeping & Utility6/2-6/168.5/hAvailable depending on position but not guarantiedAvailable but not required32Not ProvidedClick
Courtyard by Marriott Oceanfront SouthVirginia BeachVAHousekeeping5/23-6/68.5/hAvailable depending on position but not guarantiedAvailable but not required32Not ProvidedClick
Holiday Inn CharlestonMount PleasantSCHousekeeping & Server6/15Server: 7/h+tip
Housekeeper: 9/h
Available depending on position but not guarantiedNo34-38Not ProvidedClick
Hyatt Place FranklinFranklinTNHousekeeping6/159.5/hAvailable depending on position but not guarantiedNo32Not Provided
Hampton Inn & Suites FranklinFranklinTNHousekeeping6/159.5/hAvailable depending on position but not guarantiedNo35Not Provided
Hyatt Place Blue AshCincinnatiOHHousekeeping6/159.5/hAvailable depending on position but not guarantiedNo32Not ProvidedClick

Nasıl Katılır ve İş Seçerim?

Danışmanınızdan isler hakkında bilgi aldıktan sonra kaparinizi verdiyseniz danışmanınıza hangi fuara hangi işveren için katılmak istediğinizi bildirin. Danışmanınız iş kriterleri sizin kriterlerinizle uyuyor ve sizden daha önce kaydolmuş öğrenciler henüz görüşmek istediğiniz işi doldurmamışsa yerinizi bu fuarda belirttiğiniz işverenle görüşmeniz için ayıracaktır.

Böylece fuar günü sizi tercih ettiğiniz işveren ile görüştüreceğiz. Ve bir başkası sizin alanınızı işgal edemeyecek. Kontenjanlarda yer ayırmalar sizlerden gelecek maillere göre yapılacağından mailinizi erken göndermeniz veya danışmanınıza erken haber vermeniz sizin faydanıza olacaktır.

Öğrenciler genel itibari ile %95 olasılıkla yer ayırttıkları işlerine yerleşirler. Yerleşememe durumunda öğrenci, varsa kalan işverenler ile görüştürülebilir. Ama unutmayın ki bir işin kalabilmesi için bir başka bir öğrencinin onu alamaması gerekir ve bu oran düşük olduğundan yapmanız gereken en önemli şey tercihlerinizi yaparken profilleri dikkatle incelemek ve ölü tercih yapmamaktır. Mesela en çok yapılan hata işverenin belirlediği tarih aralığına dikkat etmeden tercih yapmaktır. Eğer fuar günü işveren tarih aralığınızı sorduğunda kendisine uygun olan tarihlere uymayan tarihler söylerseniz bu sizin için bir ölü tercih olacaktır. Yani işveren sizi işe almayacaktır.

Fuarlar Nerede Yapılacak?

Sezon içinde farklı tarihlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Gaziantep ofislerimizde yapılacaktır. Her biri için tarihler ayrıca bildirilir.

Fuarınızın iyi geçmesi için:

– Yerinizi ayarttığınız is ile alakalı iş tanımlarını iyi okuyun.
– Danışmanınız tarafından yapılan tüm yönlendirmelere uyun.
– Panelinizdeki CV Güncelleme sekmesinden CV’nizi güncelleyin. CV’nizin iş görüşmesinde ÇOK önemli olduğunu unutmayın, hem zengin içerikli hem de düzgün bir İngilizce ile doldurmuş olduğunuza emin olun! CV’nize MUTLAKA GÜLER YÜZLÜ BİR FOTOĞRAF EKLEYİN!
– Lütfen geç kalmayın.

Daha Sonra Ne Yapılır?

1. Fuar yöneticisi tarafından sizlere bir sunum yapılacak ve bazı genel bilgiler verilecektir.
2. Fuarda görüşeceğiniz ve görüşmeniz için yerinizin ayrıldığı işveren ve is pozisyonuna göre sıra ile görüşme odasına alınacaksınız.
3. Görüşmeniz sırasında işveren tarafından ilgili is pozisyonuna uygun görülmeniz durumunda ise alinmiş olacaksınız ve iş kabulünüz size teslim edilecektir.

Lütfen varsa sorularınızı danışmanınıza sorunuz ve bu fuarı tercih ediyorsanız yerinizi ayırtmak için danışmanınızla iletişime geçiniz!