University of California, Santa Barbara (UCSB)

Büyük okyanus sahilinde, Los Angeles’ın kuzeybatısında yer alan Santa Barbara Kaliforniya eyaletinin tatil şehri olarak bilinir. Bir yarım ada üzerine inşaa edilmiş olan Kaliforniya Santa Barbara Üniversitesi (University of California, Santa Barbara / UCSB) Amerika’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. UCSB dil bölümü departmanı, ana dili İngilizce olmayan öğrencileri,  akademik eğitim alabilecek seviyeye ulaştırmayı hedeflemektedir. Lisans ve master öğrencileri eğitimlerine başlamadan önce yeterli İngilizce seviyesine Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara’ da alacakları ingilizce kursu sayesinde erişebilmektedir. Özellikle mühendislik alanında çok iddalı olan okul, mühendislik ve daha bir çok bölümde okuyacak öğrencilere lisans öncesi ideal bir dil eğitimi sunmaktadır.

Üniversitenin kendine ait plajı bulunmaktadır. Kütüphanesinde çoğu zaman elinde sörf tahtalarıyla gezinen öğrenciler görmeniz mümkündür.

Bir marka olan UCSB ‘de alacağınız yurtdışı dil eğitimi size; sınırsız kampüs olanaklarıyla, uzman eğitmenleriyle İngilizce’nin ötesinde bir tecrübe yaşatacaktır.

NEDEN UCSB?

Dünya’ nın en prestijli üniversitesinde yurtdışı dil eğitimi olanağı: Dünya sıralamasında 29., Amerika’da ise 21. en iyi Üniversite olan UCSB, Pasifik kenarında yer alan  en güzel kampüse sahip olan Üniversitedir. Son 10 yılda öğrenci sayısı iki katına çıkmıştır. 5 adet NOBEL ödüllü fakültesi bulunmaktadır.

Çok Çeşitli Sosyal Faaliyetleri:  UCSB eğitimin yanı sıra öğrencilerine bir çok sportif aktivite imkanı sunmaktadır. Bunların başında sörf ve kayak gelmektedir. Big Bear olarak adlandırılan kayak merkezi sadece birkaç saatlik mesafede yer almaktadır. Baseball okulun bir diğer popüler sportif faaliyetidir. Bunun yanı sıra volleyball, basketball, tenis, yüzme ve dalış gibi bir çok sportif aktivite seçeneği bulunmaktadır.

Lokasyonu: Santa Barbara / Goleta bölgesi dünyada yaşanacak en güzel ve en ılıman yerlerden biridir. UCSB öğrencileri tüm yıl boyunca sıcak ve güneşli havanın tadını çıkartırlar. Tom Cruise, Katy Perry ve Jennifer Anniston gibi bir çok ünlü müzisyen ve aktör Santa Barbara’da yaşamaktadır.

Tescillenmiş Eğitim Kalitesi: UCSB, Yahoo finans makalesinde “15 Fantastik Yükseköğretim Değerleri” arasında yerini almıştır. Newsweek Dergisi Kaliforniya Santa Barbara Üniversitesi ‘ni Amerika’nın ilk Top 25 Üniversitesi olarak adlandırmıştır. Ayrıca  Dünya Üniversiteleri Şangay Jiaotong Üniversitesi akademik sıralamasında, dünya çapında 34. en iyi Üniversite olarak gösterilmiştir.

Ekonomik ve Çeşitli Konaklama Olanakları: Üniversiteye ait olan Santa Ynez, El Dorada Westgate öğrenci evleri, full eşyalı olup kampüsün hemen yanında yer almaktadır. Daireler 2 odalı olup, her oda da birer öğrenci konaklayacak şekilde dizayn edilmiştir. Tek kişilik öğrenci evleri aylık 650 $ ile 1100 $ arasında değişmektedir. 1 Nisan ve 1 Haziran arasında online başvuru yapılabilmektedir.

 

MERKEZLER

Santa Barbara, Kaliforniya, Amerika

SUNULAN PROGRAMLAR

 • Orta Düzeyde Yazma Becerileri
 • İleri Düzeyde Yazma Becerileri
 • Akademik İngilizce
 • Orta Düzeyde Akademik Sözlü İngilizce
 • Uluslar Arası Lisans Öğrencileri İçin Bireysel ve Küçük Grup Eğitimleri
 • Akademik Yazma Becerileri
 • TESOL
 • Uluslararası Öğretim Görevlisi İçin Sözlü İletişim
 • Uluslararası Lisans Öğrencileri İçin İngilizce Telaffuz
 • Modern Kızılötesi Dedektörler ve Sistemleri Uygulamaları
 • Muhasebe Mesleki Hazırlık Programı
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map