//ÜMİT S.

“Impossible is nothing!” sözünü test etmek isteyen arkadaşların dikkatine!

Work and Travel kişiye çok şey katıyor; en başta hayallerin ülkesi diye bahsedilen Amerika’ya gidiyorsunuz, geziyorsunuz ve aklınıza gelemeyecek kadar çok kültürle karşılaşıyorsunuz ve daha güzeli bu kültürlerden onlarca arkadaş ediniyorsunuz. Tüm bunlar için kesinlikle gitmeye değer ve yine olsa yine giderim diye rahatça söyleyebilirim.

Gitmeyi düşünen arkadaşlar eğer para kazanmak için gidiyorlarsa baştan bilsinler ki, bu programın para kazanmakla bir ilgisi yok. Amerika’ya gittiğinizde seçebileceğiniz iki yol var; ya para kazanmaya çalışacaksınız ki bunun sonucunda Work and Travel’ ın Türkiye’ de bir fabrikaya girip çalışmaktan farkı kalmayacak ya da ben buraya farklı kültürleri tanımak, eğlenmek ve İngilizcemi geliştirmek için kısacası unutulmaz bir yaz tatili geçirmek için geldim diyeceksiniz. Karar sizin!

Farklı bir konu da kimse size orada misafir muamelesi yapmayacak bundan emin olun, Amerika’da iş zamanı sadece iş yapılır. Amerika budur. Ama işten arta kalan zamanlarda gezmek eğlenmek size kalmış. Fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız! Ve bundan emin olun çok zevk alacaksınız. Filmlerden başka hiçbir yerde göremeyeceğinizi sandığınız Chicago’daki gökdelenlerin arasında yürüyeceksiniz, renkli New York sokaklarında gezeceksiniz, Dünyanın en büyük şelalesi, Niagara’nın sularında ıslanacaksınız… Bunların hepsini yapacaksınız. Karar sizin…

Anlatılacak o kadar çok şey var ki! Sayfalar yetmez kısacası gidin görün, keşfedin, eğlenin. Kimse kusura bakmasın arkadaşlar! Bu program ben evimden ayrılamam, zora gelemem, farklılıklara ayak uyduramam diyenlerin yeri değil… Ben United Towers hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Onlar zaten farkını belli ediyorlar :) Kesinlikle gideceğiniz şirketi iyi seçin yoksa başınız çok ağrır! Gitmekten çekinen arkadaşlar, çekinecek bir şey yok fırsatları iyi değerlendirin belki bir daha bu şansı bulamazsınız!
Herkese şimdiden iyi eğlenceler,

ÜMİT S.
CEDAR POINT AMUSEMENT PARK – SANDUSKY, OH – SUMMER 2008
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
MİMARLIK – 4. SINIF