//UĞUR Ö.

Macera Dolu Amerika…

Merhabalar. Ben 2013’ün yazında Work and Travel’a katıldım. Daha önce yurt dışına çıkmayı bırakın, uçağa bile hiç binmediğinden yolculuktan bir önceki gece biraz stresliydim. Ama sonra gördüm ki stres olmayı gerektirecek bir şey yokmuş. Yolculuk kolay oldu. Aktarmalarda sorun yaşamadım. Amerika’ya adapte olmakta hiç bir sıkıntı çekmedim. Her şey çok iyi başladı ve öyle bitti. Keşke bitmeseydi.

Ben Grand Canyon North Rim’de çalıştım. Çok etkileyici bir yerdi. Orada doğanın gücünü hissediyorsunuz. Kendinizi o koskocaman kanyonda küçücük hissediyorsunuz. Kanyon manzarası ormanla birleşiyor ve nefes kesici manzaralar ortaya çıkıyor. Böyle bir yer North Rim. Benim gibi bir doğa tutkunuysanız orası sizin için cennet gibi bir yer. Ama şehir insanıysanız zorlanabilirsiniz. Çünkü en yakın şehir üç saat uzaklıkta ve bir McDonald’s bile yok. Grand Canyon haricinde başka milli parklar da gezdim ve Amerika’nın doğal güzellikler açısından beklediğimden çok daha zengin olduğunu gördüm. Amerika’nın güneyi çok başka bir dünya.

Toparlamak gerekirse tek başıma çıktığım bu yolculukta çok özel insanlarla tanıştım, nefes kesen yerler gördüm ve edindiğim tecrübeler sayesinde daha öz güvenli bir kişiye dönüştüm. Work and Travel Amerika Birleşik Devletleri’ne ucuz iş gücü sağladığınız ve sürekli eşek gibi çalıştığınız bir program değil. Aksine bol bol boş vakit bulabileceğiniz ve çok güzel anılarla döneceğiniz bir program.

UĞUR Ö.
FOREVER RESORTS GRAND CANYON LODGE – NORTH RIM, AZ – SUMMER 2013
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
AMERİKAN TARİHİ – 1.SINIF