//TUNÇ K.

Macera dolu Amerika…

Amerika! Herkesin hayalinde olan gidip görmek istediği ülke. Work and Travel yapma düşüncesi her öğrencinin kafasında vardır ama sadece bazıları cesaret edip gider. Ben ve arkadaşım bunu uzun zaman düşündükten sonra gitme kararı aldık. Bunun bir macera olduğunu biliyorduk. Bambaşka bir ülkeye gidip 4 ay yaşamak mükemmel bir deneyim. United Towers’a erken kayıt olmamız istediğimiz işi seçmemize yardımcı oldu. Böylece güzel bir yaz geçirdik.

Bütün bir yazımı anlatmak isterdim ama sayfalar buna yetmez tabi ki. İlk haftalarda uyum süreci olsa da hemen alışıyorsunuz oradaki hayata. Hem yoruluyorsunuz hem eğleniyorsunuz. Yepyeni insanlar tanıyıp onların kültürlerini öğrenip kendi kültürünüzden bir şeyler paylaşıyorsunuz.

Biz Myrtle Beach’e gitmiştik. Eğlence merkezinde çalışmamız ve orada bir suru J1 öğrencisi olması eğlencemize eğlence kattı ve unutulmaz bir 3 ay oldu. Ama en güzel kısmı travel. Biz biraz fazla para kazanmış olacağız ki hem doğu hem batıyı görme şansımız oldu. İlk yolcuğumuz günahlar şehri Las Vegas oldu. Gerçekten filmlerden gördüğümüz hiç uyumayan şehir eğlenmemek imkânsız. Ardından arabayla Los Angeles ve San Diego’ya gittik. Universal Studios ve Disneyland koca bir gününüzü alacak kadar büyük ve eğlenceli. Son durağımız New York’tu. Uzun gökdelenler ve mükemmel sokaklar. Orada yasamak istedim. Work and Travel’ı herkesin yapması gerektiğini düşünüyorum. Size çok şey katacağına eminim. Umarım dilediğiniz gibi bir yaz geçirirsiniz.

TUNÇ K.
WONDERWORKS LLC – MYRTLE BEACH, SC – SUMMER 2014
İTÜ
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ – 3. SINIF