STUDIO CAMBRIDGE İNGİLTERE

Studio Cambridge 1954 yılından beri farklı ülkelerden İngiltere’ye dil eğitimi almak için gelen öğrencilere, Cambridge’in en eski ve köklü dil okulu olarak hizmet vermektedir. 55 yıllık eğitim geçmişinde bir çok kültürden öğrenciye başarıyla ev sahipliği yapmış ve de bu başarısıyla ayakta kalmıştır. Okul Cambridge’in en hareketli ve de merkezi bölgesinde bulunan, sarmaşıklarla kaplı şirin binasında eğitim vermektedir. Reklam yapmaktan daha çok öğrencilerinin referansına güvenen bir politikayla gelişen okul herhangi bir eğitim zincirine bağlı olmadan kendi başına eğitim veren bir yapıya sahiptir.

NEDEN STUDIO CAMBRIDGE?

 • Merkezi Lokasyon: Studio Cambridge İngiltere’nin eğitim kalitesiyle ün salmış en önemli şehirlerinden birinde bulunmakta ve bu tarihi ve küçük şehrin tam göbeğindeki binasında hizmet vermekte. Bunun dışında merkezi eğitim sistemine bağlı olarak Cambridgeshire’da bulunan Ely’de, Hertfordshire’da bulunan Bishop’s Stratford’da, Londra Richmond-upon-Thames bölgesinde ve de Kensington’da bulunan okullarıyla hizmet vermektedir.Cambridge’te birbirine 10 dak mesafede bulunan 2 merkeziyle, okul yaz dönemi yoğunluğunu karşılayabilmektedir.
 • Çeşitli Kurslar ve Test Merkezi: Studio Cambridge çok çeşitli kurs alternatifleriye de tercih edilen bir okuldur. Öncelikle genel ve yoğun İngilizce programlarıyla öne çıkmaktadır. Bunun dışında Cambridge Üniversitesi’nden aldığı izinle CELTA kursları vermekte. Bunun dışında çeşitli sınav hazırlık kursları da vermektedir. Ayrıca TOEIC sınav merkezi olarak hizmet veren bir okuldur. Okul, küçük yaş gruplarına hitaben hazırlamış olduğu “Language&Activity” pogramlarıyla da tercih edilmektedir.
 • Kalite Akreditasyonu: Studio Cambridge British Council tarafından tanınmış ayırca yeni Visa Points Based sistemde en başta sponsorluk yetkisi verilen okullardan birisi olmuştur. Bunun dışında okul Education UK ve de English UK gibi kalite tescil kurumlarına da üyeliğini sürdürmektedir.
 • Uluslar arası Ortam: Okul 80’den fazla ülkeden eğitim almak üzere gelen öğrencileriyle tam olarak uluslar arası br ortam sunmakta ve de kültür zenginliği sunmakta.
 • Sosyal Aktiviteler: Studio Cambridge Okullarında eğitim kadar sosyal aktivite programları da ön plandadır. Öğrencilerin dil gelişimi için pratik yapmalarının bilincinde olan okul yönetimi her yeni gün için sosyal aktiviteler düzenleyip öğrencilerinin tercihine sunmaktadır. Ayrıca haftada 5 aktiviteye öğrenciler extra bir ücret ödemeden katılım sağlanmaktadır. Okulun  Londra’da bulunan şubesi özellikle hem gezi hem okul tercihinde bulunan öğrenciler için düzenlenmiş hafifletilmiş ders, yogunlaştırılmış gezi programına sahiptir.
 • Farklı Konaklama Alternatifleri: Studio Cambridge Okulları öğrencilere istedikleri konforda konaklayabilecekleri mekanlar sağlamak konusunda çok titiz davranmaktadır. Yurt ve de aile yanı konaklama alternatiflerini kendi içinde de konfor seviyesine göre sınıflandırmıştır. Öğrenciler isterlerse 3 -4 ya da 5 yıldızlı konforda aile yanı konaklama tercihinde bulunabilmektedirler.
 • Güvenlik: Okul yönetimi her konaklama türüyle ilgili öğencilerine güvenlik konusunda garanti vermektedir. Bununla beraber öğrenciler, konaklama aldıkları süre için otomatik olarak okul tarafından sağlık sigortaları da yapılmaktadır. Okulun ayrıca 24 saat güvenlik hattı herhangi bir durum için sürekli öğrencilere açıktır.

Okul videosu için: http://www.studiocambridge.co.uk/index.php?page=412

SUNULAN PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce Programı
 • Yoğun İngilizce Programı
 • TOEIC Hazırlık Programı
 • IELTS Hazırlık Programı
 • Sınav Hazırlık Programları
 • Dil ve Aktivite Programları
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map