St Giles Londra Merkez

İngiltere’de Londra’nın kalbinde konumlanan St Giles Londra Central şubesi; İngilizce eğitimi alırken şehrin heyecanını birarada yaşamak isteyen öğrenciler için ideal bir merkezdir.

St Giles Londra Central’da eğitim gören öğrenciler okuldan yürüyerek Londra’nın herkesçe bilinen meşhur yerlerine gitme imkanına sahip olacaktır. Örneğin;

Piccadilly Circus: Londra’nın ünlü ve işlek bir kavşağıdır. Trafiğe kapanınca turistlerin ve sokak müzisyenlerinin sahiplendiği, geceleri ve haftasonları kalabalık olan ve adeta nefes alan bir merkezdir. Piccadilly Circus; New York’taki Times Meydanı’nın İngiltere’deki karşılığıdır.

Covent Garden: Canlı ve dinamik bir alışveriş & eğlence merkezi olan Covent Garden, hareketi sevenleri çekmektedir.

Leicester Square: Park, sinemalar, barlar, restoranlar burada yoğun olarak yer almaktadır.

British Museum: 7 milyondan fazla eserin sergilendiği, dünyanın en kapsamlı müzelerinden biri olan ve kesinlikle görülmesi gereken British Museum, St Giles Londra Central öğrencilerinin yürüyerek gidip rahatlıkla ziyaret edebildiği bir yer olmaktadır.

Sosyal Olanaklar

St Giles Londra Central şubesi, diğer tüm şubelere oranla en büyük binaya sahiptir. Yıl boyunca ortalama 300 – 400 öğrenciye eğitim veren okulun yaz aylarındaki öğrenci sayısı ortalama 550 civarında olmaktadır.

Okul yüz yıllık tarihi yapısıyla dışarıdan orjinal ve korunmuş görünümü; içinde ise modernleştirilmiş bir binadır. Okulda 27 Genel İngilizce sınıfı ve 1 Platin Merkez  bulunmaktadır.

Okulun sunduğu imkanlar ise;

  • Geniş ve havadar resepsiyon
  • Binanın çatısında düzenlenmiş bahçe
  • Kütüphane ve kitapçı
  • Rahat çalışma odası
  • Bilgisayarlı sınıf
  • İnteraktif tahta, projeksiyon makinesi, DVD oynatıcı
  • Bedava internet erişimi için internet café
  • Laptopla internete bağlanmak için USB bağlantılar
  • Binada Wi-Fi bağlantısı
  • Kafeterya

Konaklama

Aile Yanı: Dil eğitimi alırken İngiliz bir ailenin evinde konaklayarak hem İngiliz kültürünü birebir deneyimleme, bilgileri kullanarak gerçek yaşamda pratik yapma imkanı elde etme; hem de düzenli bir evde kalmanın güven ve rahatlığını yaşama imkanı sağlanmaktadır. Öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda tercihe göre yemeksiz / sadece kahvaltı veya kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde konaklayabilmektedir.

Okul binasında yer alan yurt: Öğrencilerin St Giles Londra Central okul binasında yer alan yurtta kalmaları mümkündür. Konaklayacağı yerin kalacağı yere yakın olmasını isteyen öğrenciler için ideal seçimdir.

Yaz yurdu: Temmuz ve Ağustos aylarında üniversitenin sunduğu; okula yürüyüş mesafesinde ve banyosu içinde odalarda konaklamak mümkündür.

Çevrede pansiyon & oteller mevcuttur.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map