SAT

SAT (Scholastic Aptitude Test / Scholastic Assessment Test),  Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. SAT sınavı SAT1 ve SAT2 olmak üzere iki çeşittir. SAT 1 (Reasoning Test) : 3 saat 45 dakikalık bir sınavdır. Sözel ve sayısal bilginiz test edilir. Test skoru 200 ile 800 arasinda değişmektedir. Critical Reading 70 dakika, Mathematics 70 dakika, Writing 60 dakikadır. SAT 2 (Subject Test) : 1 saatlik bir sınavdır. İlgilendiğiniz alana göre, sizi belli konularda test eder. Sınav İngilizce, Tarih, Matematik, Fen bilimleri ve Yabancı diller alanlarında yapılır. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu testin amacı belirli bir alanda öğrencinin bilgi ve yeteneğini ölçmektir.

SAT 1 sınav ücreti 54,5$’dır. SAT2 20$ ve her test icin 8$ dolar daha ödeme yapılmaktadır..

Sınav Tarihi ve Merkezleri

Ocak, Mart, Mayıs ve Haziran aylarında yapılmaktadır. İstanbul’da Robert Koleji, Ankara’da Türk-Amerikan Derneği, İzmir’de Özel İzmir Amerikan Koleji Turkiye’deki SAT sınav merkezleridir.

Puanlama

Her bölüm (Writing, Mathematics ve Critical Reading) 200-800 puan üzerinden hesaplanmaktadır. SAT sınavına hazırlanmanın en iyi yolu örnek SAT sorularını çözmektir.

Her gün güncellenen SAT sorularına ulaşmak için: http://apps.collegeboard.com/qotd/question.do

Örnek SAT testi için: http://www.collegeboard.com/student/testing/sat/prep_one/test.html

Başvuru

Sınava başvuru yapabilmek için online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Sınava telefon ile başvuru yapılamamaktadır. SAT sınavları bilgi broşürü ve başvuru formu için SAT Avrupa Test merkezine telefon, faks veya e-mail ile ulaşarak form istemeniz yeterlidir.

SAT Avrupa Test Merkezi İletişim

Tel: ++ 31-26-3521-577
Fax: ++ 31-26-3521-278
Email: registration@citogroep.nl.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map