//SİNAN SEYFİ Y.

Wat programına katılmaya karar vermem ani oldu…

Bütün gelişmeler birden gelişti ve bir baktım ki kayıt olmuşum. Wat programı için aşamaları biliyorsunuz. Ne karın ağrıları ne uykusuz günler geçirdik. İşimizi belirledik ve uçak biletini alıp Amerika’ya uçma zamanımız geldi. 3 Haziran Sabah 7.25 te uçağım var 2 Haziran gecesi 4 gibi arkadaşlarımla beraber havaalanına geldik sonra beni bıraktılar ve uçak biletinde uçağın kalkacağı kapıya geldim ve beklemeye başladım. Saatler geçti ve baktım ki saat 7 olmuş fakat ne kapı açıldı ne de bir hareketlenme var. Ekrana bakıyorum acaba kapı numarası değişti mi diye fakat değişen bir şey yok. Sonra birden bir anons Seyfi YETGİNER 226 nolu kapıda bekleniyorsunuz ve bu son çağrıdır. Başımdan aşağı birden kaynar sular döküldü dedim kesin kaçırdık uçağı çünkü ben 210 nolu kapıdaydım Bir koşmaya başladım koşarken bilgisayar çantam bir adamın koluna geldi kesin kırıldı dedim, sorry deyip koşmaya devam ettim… Ve Uçağa son giren olarak ilk Amerika heyecanını yaşamış bulundum.

New York JFK ya inince ilk başta rahatladım.5 saat bekleyip Norfolk uçağına binip Virginia Beach’e geleceğim. Fakat yalnız yolculuk yapmanın dezavantajları var. Kendimi yalnız hissettim hiç Türk yok herkes yabancı İngilizce, İspanyolca, Hintçe vs. dillerde konuşuyorlar, ben tek kaldım, canım sıkıldı ve hatta geri dönmeyi düşündüm JFK’dan Öyle böyle deyip Norfolk’a ulaştım ev sahibini aradım beni havaalanından aldı ve biraz Norfolk’ta bekleyerek diğer Türk arkadaşlar gelince rahatladım… 1 gün trainning alarak 2. Gün Bike Rental olarak işe başladım. İşimi severek yapıyorum. Birkaç zaman geçmeden patronumla aram çok iyi oldu. Sonra beni en iyi lokasyonlardan birine sabitledi ve ne güneş altında çalışıyorum ne de sıcak etki ediyor.

Klimam, soğuk suyum, tuvaletim ve dondurmam var J yani patronumun dondurma dükkânları da var, o dükkânlardan birinin dibinde bike rental yeri var oradayım ve dondurmada istediğim zaman yiyebiliyorum sonra 1 buçuk ay bike rentalda çalışmaya devam ederken patronum dondurma dükkânımda çalışır mısın dedi ve 2. İş kapım açıldı. 1 aydan fazla 2. İşimde çalışıyorum, çalışmayı seviyorum mutluyum huzurluyum dolu arkadaşlıklar edindik keyifli vakitler geçiriyoruz, kocaman bi aile olduk…

Artık seneye daha tecrübeli olarak geleceğimden eminim

SİNAN SEYFİ Y.
CHERIES BICYCLE AND BLADE RENTALS – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2013
FATİH ÜNİVERSİTESİ
SİYASAL BİLGİLER – 2. SINIF