//ŞİFA SENA A.

SİFA SENA AUmarım bu tuhaf ama bir o kadar keyifli programa katılma şansını sizlerde kendinize tanırsınız…

Ocean City’den herkese merhaba :) Çevrenizdekilerden devamlı duyduğunuz ama size bir o kadar uzak gelen Work and Travel macerasına benim katılımım Taksim şubesine arkadaşlarla birlikte “yaa, neymiş bu program biz de bir dinleyelim” diyerek girmemizle başladı. Ve arkasından nasıl geçtiğini anlayamadığım 7-8 aydan sonra kendimi 12 saatlik uçuşum için havaalanında ailem ile vedalaşırken buldum.

Yorucu bir uçuşun ardından gece 12 de arkadaşımla hiç bilmediğimiz bir sokakta kız başımıza birbirimize bakıp “Neden geldik buraya? Hemen sponsorla konuşup geri dönelim.” dediğimizi hatırlıyorum. Ve şuanda WAT programımın 2. ayını bitirmek üzereyim :)

Tabi ki hep güzel şeyler olmayacak. Belki de sizlerde benim gibi ilk defa evden uzakta kalacaksınız hem de ülkenizden kilometrelerce uzakta. Evet, özleyeceksiniz annenizi, babanızı, anne yemeğini. Ama inanın çok çabuk alışacaksınız.

Şunu söylemeliyim ki gelecekteki iş hayatıma hazırlanıyor burası beni. Kendi ayaklarımın üzerinde nasıl duracağımı öğretiyor bana. Burada büyüdüğümü hissediyorum. “Neden geldim?” diyerek başlayan WAT maceram sokakta tanımadığım insanların nasıl olduğumu sormasını, otobüste mikrofondan yaptığı komik esprilerle yolcuları gülme krizine sokan şoförleri, sabah kahvaltısında yediğim pankekleri (başta gözlerim dolu dolu “ezine peynirim nerede?” dediğimi çok net hatırlıyorum.) özleyeceğimi fark ettiğim bir sona yaklaşıyor. Umarım bu tuhaf ama bir o kadar keyifli programa katılma şansını sizlerde kendinize tanırsınız :)

Son olarak her ihtiyacım olduğunda Türkiye’den buralara ilk yardım kiti gibi müdahalede bulunan danışanım Kamile Hanım’a teşekkür ederim. SEVGİLER!

ŞİFA SENA A.
HARRISON GROUP, HILTON OCEANFRONT SUITES – OCEAN CITY, MD – SUMMER 2015
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İSTATİSTİK – 3.SINIF