//SEZGİN G.

Farklı kültür ve insanlarla birlikteydim…

Ege üniversitesi konaklama işletmeciliği bölümü ikinci sınıftım. İlk başta arkadaşlarla aniden alınmış bir karardı Amerika macerası. United Towers’a erken başvuru faydalarından yararlanmıştık. İşlemlerimiz gayet iyi gitmişti. İlk vize görüşmesinde heyecandan sorun yaşamıştım. Ama umudumu kaybetmedim. İkinci vize görüşmesinde vizeyi almıştım. United Towers her şeyi ayarlamıştı. İş, pasaport, uçak bileti… Ve zaman gelmişti. Uzun ve heyecanlı bir uçuş sonrasında Alabama’daydım.

Herkes Virginia Beach’i seçiyordu. Ben farklı bir bölgeye gitmek istemiştim. Brett Robinson Gulf Corparation’da housekeeper’dım. İkinci iş konusunda aceleci davranmamıştım. Zaten social security kartını almadan bir işe başlayamıyordum. Bizden önce gelen Moldovyalı ve Ukraynalı öğrenciler ikinci işleri kapmıştı. Her şeye rağmen farklı kültür ve insanlarla birlikteydim. Yemek kültürü dışında her şey çok iyiydi. Hiçbir zorluk yaşamadım. 2 ay dolduktan sonra Türkiye’ye dönmem gerekti. United Towers’tan Zeynep ve Sümeyra Hanım biletimi erkene almama yardımcı oldular.

2 ay kalmış olmama rağmen iyi bir deneyimdi. Üniversite bitince internship yapmayı düşünüyorum. Herkese tavsiye eder United Towers’a teşekkürlerimi sunarım…

SEZGİN G.
BRETT ROBINSON GULF CORPORATION – ORANGE BEACH, AL – Summer 2013
EGE ÜNİVERSİTESİ ÇEŞME TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ – 2.SINIF