//SEVVAL G.

Processed with VSCO with a6 presetHarika bir kardeşe sahipseniz yapamayacağınız şey yok!

Üniversiteye başlamamın 2. senesi, vize sonrası eve gittiğimde kardeşimin Amerika’ya gideceğini öğrendim. Biraz kızgınlık bolca mutlulukla, “Bana neden söylemedin bende gelirdim” dedim. “Ben seni bir dahaki sefere götüreceğim, söz. :)” dedi.

Veee şu an ikimizde Amerika’dayız.

Belki de dünyanın en güzel yerlerinden birindeyim ve deneyimlerimi yazmakla meşgulüm :)

Uçaktan inip çalışacağım yere gelene kadar etrafımı ağzımı kapatamadan izledim. Kesinlikle görüp görebileceğim en görkemli yerlerden birindeydim. O yüzdendir ki şu an daha bir travel aşkıyla çalışıyorum :D

Yeni evime yerleşip ayaklarımı uzattıktan sonra içimden “hadi bakalım, daha yeni başlıyoruz” derken yüzümdeki o gülümsemeye engel olamadım :)

Başlar hep zordur. Kardeşim, “İlk günler hep sıkıntılıdır sakın beni arayıp ağlama” dediğinde ne demek istediğini ilk haftalarımda çok güzel anladım.

Tabi ki uzun sürmedi. Çevrenizi öğrenip arkadaşlarınızla yakınlaşmaya başladıktan sonra her şeyin o kadar da korkulduğu gibi değil, aksine çok daha eğlenceli olduğunu farkettim.

Beraber gidilen alışverişler, akşam sohbetleri, ev arkadaşlarının yaptığı yemeklerden denemek, onların dillerini öğrenmeye çalışmak -ki özellikle de çinceyse- bu süreci daha bir eğlenceli hale getiriyor :)

Hem her fırsatta parti vermek isteyen bir milletle ne kadar sıkılabilirsiniz ki! (Temmuz’da Christmas Party yapan iş arkadaşlarına sahibim)

Dil konusuna gelecek olursak, başlarda çok kafama takmıştım çünkü kimseyi anlamıyor, konuşamıyordum. Far görmüş tavşan misali anlayacağınız. Sonra saldım kendimi, ölüm yok ya ucunda. Grammer falan hak getire. Kalıpları öğren üstüne kendin ekle her şekilde anlaşıyorsun. Korkunun ecele faydası yok demişler, eğer korkmadan, çekinmeden ortaya atılırsanız yapamayacağınız şey yok :)

Sonuç olarak unutamayacağım bir yaz geçiriyorum. Bizden tamamen farklı bir kültürü öğrenmeye çalışmak ona alışmak hatta artık o kültürle yaşamaya başlamak.. İnanılmaz bir deneyim.

Tavsiyem şu ki; sakın vakit kaybetmeyin. Eğer imkanınız varsa “Ben yapamam” demeyin! Korkmayın!

Yola çıkın! Ben gördüm, yol tamamen açık ;)

ŞEVVAL G.
ARAMARK OLYMPIC PENINSULA LAKE QUINAULT LODGE – QUINAULT, WA – SUMMER 2017
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ – 3. SINIF