//SERKAN T.

Nereden başlasam nasıl başlasam?

Hiç bir şeye önyargılı olmayın! Work and Travel; hakkında sadece kötü yorumlar duyup okuduğum bir program olarak vardı kafamda… Ta ki yakın arkadaşlarımdan birinin gidip tecrübe edinmesine kadar. O arkadaşımın tavsiyesi ile hiç aklımda olmayan Work and Travel macerasına koyulmaya karar verdim. İlk durağım arkadaşımın tavsiyesi ile ”United Towers” oldu. O sıcaklığı o pozitif enerjiyi ilk görüşmede aldığım için başka firmalara gitmedim ve erken kaydımı yaptırdım.

Bindik bir alamete gidiyoruz Amerika’ya…

Para kazanma derdim yoktu bu 3 ayı deli dolu eğlenceli geçirmek istiyordum. Çok fazla araştırdım, gerekirse de danışmanımdan giden kişilerle görüştürmesini istedim.

Eğlence istiyordum, eğlence parkının bunun için doğru olacağına karar verdim. Morey’s Piers önde gelen ve ün yapmış eğlenceli parklardan biriydi. Bünyesinde çok fazla sayıda tüm dünyadan work and travel öğrencisi çalıştırıyordu. Sadece Para kazanmak amaçlı olan sadece programın parasını çıkarayım düşüncesinde olanlara tavsiye etmem ama eğlence, inanılmaz arkadaş ortamı arıyorsanız birinci sırada burayı düşünmelisiniz.

Çalışırken herhangi bir sıkıntım olmadı. Hem çalışıp, hem eğlenip, hem geziyordum doğu kıyısını. Çalıştığım firma turlar düzenliyordu bu turlar ile çalışırken Philadelphia ve Washington’u görme fırsatım oldu. Dediğim gibi istemediğin kadar dünyanın çeşitli yerlerinden arkadaşların oluyor ve ayrılmak çok zor ve üzücü oluyor.

3 ay gibi bir iş dönemini bitirince Amerika’ya gelmemin en önemli faktörlerinden ve beni en çok heyecanlandıran Batı Yakasına biletleri aldık. Çocuklar gibi mutluyduk Las Vegas’a uçak bileti sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? :)) Türkiye’den evde oturup düşününce imkânsız gibi geliyor bazı şeyler ama Amerika’ya adım attığında her şeyin mümkün olabileceğini anlıyorsunuz.

Amerika’nın en doğusundan en batısına bir çılgınlık yaptık. Philadelphia’dan Las Vegas’a uçuşumuzla batı maceramız başladı. Las Vegas ile başlayan tur Grand Canyon, Los Angeles, San Francisco, Hollywood ve Universal Studios ile sonlandı. Bu 10 gün hayatımın en güzel günleriydi tarifi mümkün değil. Sadece Universal Studios’u yaşamak için Amerika’ya gidebilirim

Müthiş bir batı turundan sonra tekrar New York’a geldik burada da 3 gün geçirdikten sonra üzücü bir şekilde İstanbul’a döndük.

Belki ilk giden birisi için fazla gezdim ama inanın ki değiyor. Neler yaptığımı eve gelince anladım. 4000’e yakın resmim var ama şimdi bir tane koymam gerekiyor what the hell? :))

Bu program bana inanılmaz tecrübe, mükemmel arkadaşlıklar, unutulmayacak anılar kattı.
Düşünmeden bu maceraya başlayın…

Danışmanım, abim gibi adam sanırım eğitim amaçlı ayrılmak zorunda kalmış ama bir şekilde yazımı göreceğini umuyorum selam olsun… Resul Uysal’a Sevgiler…

SERKAN T.
MOREYS PIERS – WILDWOOD, NJ – SUMMER 2013
MARMARA ÜNİVERSİTESİ
BEDEN EĞİTİMİ – 3. SINIF