//SERKAN D.

Her şey olması gerektiği gibiydi…

Sevgili Arkadaşlar! Yurt dışına çıkma fırsatı bulup çok daha farklı toplumlar çok daha farklı kültürler çok daha farklı milletten insanla tanışıp kaynaşılabileceği, yabancı dil İngilizce pratiği yapılabileceği, Amerika’da iş deneyimi kazanıp ve bütün bunların üstüne size para verilebileceği Türkiye’de üniversite öğrencisi olarak bulunamayacak bir fırsattır bence WORK and TRAVEL programı. Bunlar ve bunlardan fazlası Fırsatlar ve Özgürlükler ülkesi Amerika’da. Tabi ki sizin becerinize, girişkenliğinize ve şansınıza bağlı olarak.

Bende ilk başlarda nerdeyse her katılımcı gibi work and travel programına biraz tereddütlü yaklaştım. Aklımda bir sürü soru işareti vardı tabi ki. Ama cesaret ve keşfetme arzusu ile hepsinin üstesinden gelebiliyor insan. United Towers’ın diğer WAT şirketlerine benzemeyen sıcak yaklaşımı Amerika’da insanı yalnız hissettirmiyor.

Ben bu yaz hayatımın, unutulmayacak rüya gibi bir üç ayını çok farklı deneyimler kazanarak çok farklı milletten insanları tanıyıp İngilizce pratiği de yaparken gerçek hayatı keşfederek sevinciyle, hüznüyle, acısıyla, tatlısıyla, zorluklarıyla, hayatıma getirdiği bambaşka bir bakış acısıyla dünyanın diğer yarısında, Amerika’da geçirdim! Work and Travel USA programı katılımcısı olarak United Towers ile beraber Amerika rüyamı gerçeğe dönüştürdüm. TEŞEKKÜRLER UNITED TOWERS!

SERKAN D.
JRN INC DBA KFC – FALEY, AL – SUMMER 2007
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
HAVACILIK ELEKTRİK ELEKTRONİĞİ – 2. SINIF