S.Topaloğlu | Amerika Staj

Herkese Merhabalar.  Daha önce Work and Travel Alaska programı  ile çok ilginç deneyimlerim oldu. Amerikada staj yapmak da aklımın bir köşesindeydi ama karar vermek hayli zamanımı alda doğrusu. Yurtdışında staj programına katılma kararını daha önce United Towers Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile USA’ da bulunmuş arkadaşlarımdan dinlediklerim sayesinde verdim:) (EVREN SATIR ve SELCUK UGURLU ) Kendilerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum..

Amerika’da staj programı aşamasında gerekli evrakları hazırlamakta genelde geciktiğim için program aşamam 4 ayda neticelendi. Mülakatlar, mailler, pasaport vize işlemleri derken bir de baktım ki uçaktayım :).

Bu arada yurtdışı eğitim danışmanlığımı yapan Mustafa Bey(GENCOGLU UT) benim vize görüşmem sırasında çok mühim bir hastalıkla boğuşuyordu :) buna rağmen sağ olsun benim evraklarımı ihmal etmedi ve her şeye rağmen bana yardımcı oldu. Kendisine ve United Towers’a bu konuda bütün gereksiz sorularımı sabırla yanıtladıkları için binlerce teşekkür ediyorum. Fatma Hanım’a (DEMİR UT ) uçuştan iki gün öncesinde  bana gayet uygun bir uçak bileti seçeneği sunduğu için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Gelelim USA ayağına;

Açıkçası uçaktan indiğim andan itibaren sürprizler başladı. 01.31.2011 Richmond’a New York aktarmalı ulaşacaktım ki bütün uçuşlar kar yağışı dolayısıyla iptal edilmiş. Otobüsle gece  ulaşabildim Richmond’a. Tabii biraz korkulu olduğunu da söyleyebilirim. Otele vardığımda çok sıcak karşılandım ve 15 gün boyunca otelde misafir olarak konakladım. İlk günlerde anlaşılmakta ve anlamakta zorlandım ama her geçen gün daha iyiye gittiğini düşünüyorum. Supervisor’um ve otel çalışanları bana fazlasıyla yardımcı olmaya çalıştılar. Sonrasında ise Ukraynalı, Hindistanlı, Filipinli 3 İnternship katılımcıları ile beraber bir daire kiraladık. Şu an birlikte yaşıyoruz. United Towers bir anlamda bana dünyanın dört bir yanından arkadaşlar da buldu diyebilirim. Amerikada staj programı her geçen gün biraz daha keyifli hale geliyor.  Ben de United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın sitesinde Intern olarak Amerika’da bulunmuş kişilerin anılarını okuyarak başlamıştım Amerika rüyama ve şimdi gerçek oldu. Teşekkürler.

S.Topaloğlu – Amerika’da Staj
USSJ12 Ay- Front Office Management Training Hilton Hotel Richdmond, VA

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map