S. Aslan

Arkadaşlar merhaba!
Akdeniz üniversitesi turizm işletmeciliği ve otelcilik bölümü mezunuyum. Şu an Minesota Minneapolis Sheraton west otelde 2 arkadaşımla birlikte yönetim stajı yapmaktayız. Tahmin edebilceginiz gibi bu fırsatı yakalamak herkese nasip olmaz. Arkadaşlarımla yaklasık 2 yıldır hep bunun hesabını yapardık. Mezun olur olmaz da işlemlere tüm hızla girişmeye karar verdik.

Öncelikle Mustafa Gencogluna cok tesekkur etmek isterim. Sagolsun yakın arkadasımdır ama o kadar profesyoneldi ki hem süreci hızlandırdı hem de iyi bir işletme bünyesinde calısma fırsatı yarattı. Kısaca sürec söyle işledi biz başvurduk hemen dil mülakatları yapıldı. olumlu sonuc aldıktan sonra cok surmedi iyi bi otel bulmak! Derken otelle de mülakat iyi gecince geriye sadece bürokratik işlemler kaldı. Onlar da bildiginiz gibi cok uzun sürmedi. Sagolsun o yogun günlerde United Towers ailesi hep aradı sordu ne oldu ne bitti diye. Şirket calısanlarıyla aile gibi olduk desem abartmam herhalde. Sürekli arar rahatsız ederdim onları hatta en karamsar dönemde bile o kadar iyi cözdüler ki sorunu hala düşündükçe minnettarım.

Agustosun 20 si gibi Amerikadaydık! Herşey rüya gibi başladı. İnsanların tutumu o kadar güzeldi ki anlatamam. düşünebiliyor musunuz 20 gün otelde kaldık. Genel müdürden en alttaki calısana kadar herkes mükemmeldi. Genel müdür bizimle beraber eşya bile taşıdı :) Şu an stajımızın yaklasık 2. ayını doldurmak üzereyiz umarım güzel başlayan bu macera aynı güzellkile devam eder.

Herkese sonsuz tesekkürler!!

S. Aslan -USSJ  18 Ay Food& Beverage Yonetim Staji Sheraton Hotel, Minnesota, Minneapolis

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map