//RECEP E.

Processed with VSCO with k2 presetAyrılacağım zaman hiç bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim…

İlk defa yurt dışına çıkacağım için endişelerim vardı. Uçaktan iner inmez farklı bir ülkede yarım yamalak bir İngilizceyle farklı bir şehre gitmeye çalışmanın stresi içerisine düşmüştüm fakat orada karşılaştığım insanlar bana çok yardımcı oldular. Varmam gereken yere ulaştığımda başka sıkıntılarla karşı karşıya kaldım ama Mustafa abimin samimi yaklaşımı ve yardımları sayesinde  hepsinin üstesinden geldim. :) Bütün bu sıkıntılar 1 haftalık kısa bir süreçte atlatıldıktan sonra büyük bir ülkede tek başıma özgür olduğumu hissettim ve iyi ki demeye başladım.

Çok farklı bir kültür, yeni arkadaşlar, samimi bir iş ortamının içerisinde çok keyif aldığım zamanlar geçirdim. Ve work kısmını bitirip de o ortamdan ayrılacağım zaman hiç bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim. İş yerimden ayırıldığım zaman supervisorımla gözyaşı eşliğinde ayrıldığımı asla unutamam mesela. Travel kısmında ise üniversiteden yakın bir arkadaşımla Las Vegas’ta buluştuk ve 6-7 şehir gezdik çok eğlenceli bir o kadar da yorucuydu ama anılar tüm yorgunluklara uykusuzluklara değer nitelikteydi.

Özetle benim için bu yaklaşık 4 ay süren work&travel serüveni bir daha olsun yine giderim cinsindendi. Bu nedenle bu yıl tekrar gideceğim. :) Bütün arkadaşlara kesinlikle gitmesini tavsiye ediyorum bu tavsiyenin nedenini gittiklerinde daha iyi anlayacaklardır. :)

RECEP E.
HOLIDAY INN NORTH PADRE ISLAND – CORPUS CHRISTI, TX – SUMMER 2016
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ – 2. SINIF