Pera College | Vancouver

Uluslararası öğrenciler için Dil ve Mesleki eğitim veren Pera College, Birleşmiş Milletler tarafından son 10 yil icerisinde 7 yıl üst üste “dünyanın en yaşanılır şehri” unvanını alan Vancouver sehrindedir.

Pera College British Columbia’da Vancouver’ın merkezinde konumlanmıştır. Tarihi Gastown’ın (Vancouver’ın eski orijinal kısmı) kenarında ve Translink otobüsler, Skytrain, Deniz Otobüsü ve Batı Kıyısı Ekpresi’nin ana terminali olarak hizmet veren Waterfront İstasyonun’dan sadece bir blok uzaklıktadır.  Kampusün tam karşısında otobüs durakları da bulunmaktadır.  Alışveriş merkezleri, parklar, bahçeler, plajlar, sanat galerileri, müzeler, sinemalar, spor ve konser stadyumları, ibadethaneler, alışveriş mekanları ve daha birçok yere yürüme mesafesinde veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir.

“Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir.”

Pera College öğrencilerin gün boyunca eğitim göreceği “yabancı dil laboratuarı” imkanı sağlar. Okulun düzenlediği etkinlikler sayesinde öğrenciler bir “ lisan atmosferinde” yaşayacaktır. Dil eğitimi ve Mesleki eğitim almak isteyen öğrencilere alanlarında Sertifika Programlarından Diploma Programlarına kadar geniş seçenekler sunmaktadır.

Pera College Kanada da yasama hazırlamaya yönelik, lisan öğrencilerine has, tanıtım ve bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Lisan öğrencileri, lisan eğitimleri süresince sanat ve bilgisayar derslerinden seçmeli olarak yararlanabilir. Böylece lisan eğitimleri yanında ayrıca yaşam boyunca kullanabilir değerli bilgiler edinebilir.

Pera College de genel lisan egitimi tüm yıl boyunca kesintisiz olarak devam etmektedir. İngilizce dil eğitiminde uluslar arası standartları uygulayan Pera College, Kanadalı öğretmenler eşliğinde yüksek kalitede eğitim imkanı sunmaktadır.

PERA COLLEGE in Vancouver Language Canada tarafından Temmuz 2011 tarihi itibari ile akredite olmuştur.

Kanada daki okulların uluslar arası öğrenci alımlarını kolaylaştıran ve verilen belgelerin tüm Dünya da geçerliliğini sağlayan ve dil okullarını Dünya da tanınmasını sağlayan bir yapısı olan Language Canada sürecini elde etmek bulunduğu yerde 2 yılını tamamlamış ve deneyimli kadrosu ile de yerleşmiş kurumlara verilen bir haktır.

PROGRAMLAR

ESL

Pera College’ın heyecan verici ESL Programı, öğrencilerin İngilizce’nin karmaşık yapısını canlı ve ilginç bir ortamda anlamalarına yardımcı olur. Biz Pera’da sadece öğrencilere doğru dilbilgisi, düzgün telaffuz ve kapsamlı kelime bilgisi öğretmiyoruz ayrıca bu bilgilerini günlük hayatta karşılaştıkları durumlarda kullanabilme becerisi ve güvenini kazandırıyoruz. Gerçek koşullar ve fikirleri kullanarak sınıfta simule bir öğrenme ortamı hazırlayarak dili kâğıt üzerinde kalmaktan kurtarıp öğrencilerin hayatına sokmaya çalışmaktayız.

Nitelikli öğretmenlerimiz her öğrenciyi denetlemek ve dilbilgisi, telaffuz ve dinleme alanlarındaki eksikliklerini gidermekte yardımcı olmak için kişisel, çift çalışması ve küçük grup çalışması yöntemlerini kullanmaktadır. Diğer sınıflar ise daha çok konuşma temellidir ve İngilizceyi daha renkli ve canlı kılan özel kullanım, deyim ve ifadeleri açıklayacak güncel araç ve metinler kullanılmaktadır.

ESL Dil Programları

Tam zamanlı Program, haftada 24 Saat
Yoğun Program, haftada 28 Saat
Düzey Değerlendirmeler Her 4 Hafta

 

 

 

 

Sınıf Programları

Sabah Sınıfı Pazartesi – Cuma 9.00 – 12.00
Öğleden sonra sınıfı Pazartesi – Cuma 12.45 – 14.45
Öğleden sonra yoğun Pazartesi – Cuma 14.50 – 15.50

 

 

 

 

IELTS

Academic English programı orta ya da daha üst seviyede İngilizceye sahip olan öğrenciler için tam zamanlı IELTS test hazırlık dersidir. IELTS (Uluslararası İngilizce Dili Değerlendirme Sistemi) puanı Kanada’da resmi eğitime başlamak için günümüzde bir çok Kanada üniversitesi ve göçmenlik bürosu tarafından gerekli kılınan bir niteliktir. Ana dili İngilizce olmayanların İngilizceye olan kabiliyetini ölçmek için tasarlanmış kapsamlı bir testtir. İngilizceyi Akademik alanda kullanacak olan ya da Kanada’ya göçmen olarak giden kişiler için IELTS sınavı tavsiye edilir.

IETLS sınavları her dört haftada bir Simon Fraser Üniversitesinde, merkezde ya da Burnaby’de yapılır. Modül puanları toplanarak toplam Band Puanı elde edilir. Band puanı 1(dil kullanma yeteneği olmayan) ve 9 (dil üzerinde hakimiyeti olan) arasındadır. Pera’daki program öğrencileri derinlemesine ve sistematik bir şekilde IELTS sınavının tüm bölümlerine okuma, yazma, dinleme ve konuşma hazırlar.

Pera College’da her dört haftada bir öğrencinin gelişimini kontrol etmek için IELTS deneme sınavı yapılır.

IETLS Dil Programları

Tam zamanlı Program, haftada 24 Saat
Program Uzunluğu 8 Hafta

 

 


Sınıf Programları

Sabah Sınıfı Pazartesi – Cuma 9.00 – 12.00
Öğleden sonra sınıfı Pazartesi – Cuma 12.45 – 14.45

 

 

 


TOEFL IBT Test Hazırlığı

Program İçeriği    Bu akademik  program orta ve ileri seviye öğrenciler için full-time TOEFL testi hazırlık kursudur.

Kanada Üniversiteleri ve göçmenlik şartları gereği örgün programlara giriş için özel bir TOEFL (Yabancı dil olarak İngilizce Testi)  puanı istenmektedir. Bu, ana dili İngilizce olmayan kişileri değerlendirmek için oluşturulmuş bir İngilizce yeterlik sınavıdır.  İngilizceyi Akademik veya Kanada’ya göç amaçlı kullanmak isteyenler için yüksek seviyede önerilmektedir. Bu program öğrenciyi tüm yönleriyle sistematik olarak TOEFL’ hazırlamaktadır. (Okuma-yazma, dinleme ve konuşma).

TOEFL IBT Test Hazırlığı

Tam zamanlı Program, haftada 24 Saat
Program Uzunluğu 12 Haft


 

 

Sınıf Programları

Sabah Sınıfı Pazartesi – Cuma 9.00 – 12.00
Öğleden sonra sınıfı Çarşamba – Cumartesi 12.45 – 14.45

 

 

 

KONAKLAMA

Pera College Kanadalı bir aile ile yaşamanızı tavsiye etmektedir. Aile yanı konaklama, İngilizce dil eğitiminizi tamamlamakla kalmayıp Kanada kültürünü yakından tanımanıza ve bir ömür boyu sürecek olan arkadaşlıklar kurmanıza imkan tanımaktadır.

Tek kişilik aile yanı konaklama

Tek kişilik bir odada konaklama

Haftanın 7 günü, günde 3 öğün yemek içerir.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map