//PASAPORT ÇIKARTMA

Pasaport2Pasaport Çıkartma Hakkında Önemli Açıklamalar

10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6663 sayılı yasaya göre artık 25 yaşını doldurmamış ve eğitimi devam eden öğrencilerden pasaport harç ücreti alınmayacaktır.Pasaport başvurusunda bulunmak için öncelikle http://www.epasaport.gov.tr/ sitesinden randevunuzu almalı ve  verilecek randevu tarihinde randevuyu almış olduğunuz emniyet müdürlüğüne aşağıdaki evraklarla birlikte gitmelisiniz:

Pasaport Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

1.
TC nüfus cüzdanı aslı (Üzerinde TC kimlik numarasının bulunduğu TC nüfus cüzdanı aslı)
2. İki adet biyometrik fotograf (Son 6 ayda çekilmiş, 5cmx6cm ebatlarında, fonu beyaz.)
3. Pasaport Cüzdan Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı. (Dekontun üzerinde Tahsil Edilmiştir kaşesinin olmalıdır ve tahsilatı yapan memurun ıslak imzası bulunmalıdır. Bu ücret Ziraat Bankası’nda yatırılabilir. )
4. Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı 

NOT:
Pasaport müracaatlarının şahsen yapılması gerekmektedir! Ayrıca her yılbaşı pasaport harç ve defter ücretlerine zam gelmektedir. Güncel ücretler için İstanbul Emniyet Müdürlüğünün sitesini (http://www.epasaport.gov.tr/hakkinda/harclar.aspx) ziyaret edebilirsiniz.ÖNEMLİ NOT: Bu program için Umuma Mahsus (Bordo) pasaport çıkartmalısınız. Yeşil pasaportu olup ununla programa katılmak isteyenler danışmanları ile görüşmelidir.