Ozan Yıldız | Kaplan International Colleges, Auckland

Merhabalar,
Kaplan Aspect dil okulları Yeni Zelanda Auckland merkezinde 3 aydır yurtdışında dil eğitimi almaktayım. Buradaki dil okulu hayatından biraz bilgiler vermek istiyorum. Aslına bakarsanız ilk başlarda okul bana yetersiz geliyordu ve açıkçası sıkılıyordum. Ama şimdi geriye baktığımda 10 haftam doldu ve gerçekten geliştiğimi söyleyebilirim.

Kaplan Yeni Zelanda Dil Okullarında genel ingilizce kursu seçen öğrencilerin tatil hakkı bulunmuyor ama akademik somestır seçen öğrenciler zorunlu olarak tatile çıkmak durumunda ya da ekstra para ödemek durumunda. Onun dışında IELTS, Business English ya da farklı kurs almak isteyen öğrenciler ekstra para ödemiyorlar ama sınav programlarını seçebilmek için intermediate olmak şartı var.

Kaplan Yeni Zelanda Dil Okulunun ders programına gelince sabah 8:30 start 3:45 final ama bu full time değil, toplam 28 saate tamamlıyorlar. Ve hocalar gerçekten profesyonel. Okulun fiziki yapısı da gayet kullanışlı, study centre, cafe ve mutfak var ve dilediğiniz gibi internet kullanabiliyorsunuz.

Diğer yandan okulda öncelikle 5 haftada bir sınav olması bence yetersiz ve kur atlamak için 90 almak gerekiyor, ya da 10 haftayı doldurup mülakata giriyorsunuz. Okulun Kaplan Aspect Auckland Facebook sayfasını da hayata geçirdik, ordan bir çok fotoğrafa ulaşabilirsiniz.

Auckland’da yaşam ise tamamen size bağlı. Birçok festival, aktivite, konser bulmak mümkün ve araba kiralamak ucuz! Bu sayede yurtdışı eğitim süresi boyunca çeşitli aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Et, fast food süt ürünleri gayet ucuz ama sebze ve meyve pahalı. Daha yazacak çok şey var ama vaktinizi almak istemem.
Auckland’dan sevgiler,

Ozan Yıldız – NZ Kaplan Aspect Auckland
Yeni Zelanda dil okulları

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map