//OSMAN SUAT A.

Hiç aklımızda yokken bir anda başlayan bu macera aslında çok çabuk son buldu…

Sonbahar gününde okul bahçesinde ders saatini beklerken muhabbetimize dâhil olup WAT yaptığını söyleyen ve o an için bizi heveslendiren arkadaş sayesinde daha önce hiç aklımızda yokken bir anda başlayan bu macera aslında çok çabuk son buldu sayılır. İlk geldiğimizde saniyeleri geçiremezken, şimdi günlerin hatta haftaların nasıl geçtiğini fark edemez duruma gelmemizde elbette fotoğrafımızdaki durumu gerçekleştirecek bir iş ortamımızın ve çalışanlarımızın olmasının etkisi çok büyüktür.

Aslına bakılırsa eğlencesi fazla olmayan bir kasabadayız fakat Ramazan Bayramı gibi biz Müslümanlar için önemli olan günlerimizi ailemizden ve arkadaşlarımızdan (ilk defa) binlerce kilometre uzakta geçirirken, işe gittiğimizde o yazı ile karşılanıyor olmak hem insanı duygulandırıyor hem de sanki ailenin yanındaymışsın gibi hissettiriyor.

Amacı kültürel değişim olan bu programda şu ana kadar birbirinden çok çok farklı olan tecrübeler edindik, güzel anılarımız oldu. Fakat Türkiye’ye döndüğümüzde belki de favori anımız olacak; Bayram sabahı iki kardeş (ikiz kardeş) erkenden kalkıp Türkiye’de sevdiklerimizle buluşmaya gitmek varken Amerika’da işe gitmenin vermiş olduğu üzüntüyle restoranımıza girerken görüyoruz yazıyı: “İyi Bayramlar Türkiye”. Bu güzel anıları yaşamamızı sağladığın için teşekkürler Semih abi, teşekkürler United Towers.

MEHMET FUAT A. & OSMAN SUAT A.
GRANNY’S RESTAURANT – CODY, WY – Summer 2013
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ – 2. SINIF & İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ – 3. SINIF