//ORHAN E.

Gelecek Work and Travel’da buluşmak dileği ile…

Aslında her şey bir merakla başladı. Arkadaşlardan duyuyordum. “Acaba nedir bu Work and Travel?” dedim ve bana en yakın Work and Travel merkezine gittim. Görünürde her şey çok güzeldi. Düşünsene oğlum Amerika, Amerika dedim kendime. Hayal bile edemiyordum Amerika’ya gidiyorum. Neyse evrak işleriydi falan günler su gibi geçiyor, Amerika yolculuğumuz geliyordu ama ben yerimde bile duramıyordum, heyecanlanıyordum. Sonuçta yabancı bir ülkeye gidiyordum.

Gün geldi çattı Amerika yolculuğumuz başladı. Başladı başlamasına ama bir sor nasıl başladı? Her şey daha Türkiye’de iken başladı. Neyse uçak saatinden 2 saat erken geldim ben bekliyorum ardından bir haber geldi uçağa yıldırım çarptı sefer iptal oldu. Hayde, ulan bu ne? Ne yapacağız şimdi neyse uçak şirketinin yerine gittim demesinler mi sizi başka bir uçakla göndereceğiz. Ee, tamam her şey güzel seviniyorum macera başlayacak diye, demesin mi 9 saat sonra diye? Ulan bu ne şimdi? Öyle böyle bir şekilde uçtuk ama aktarmalı. Neyse Hollanda’ya geldik. Geldik gelmeye ama nasıl geldik? Uçakta yanıma bir teyze oturdu hiç, susmadı. 4 saate yakın konuştu. Allah muhafaza ne torun varmış onda da. Vallahi sülaleyi tümden anlattı. Torunu da çok güzelmiş o da Amerika’da yaşıyormuş falan filan. Demesin mi o da Amerika’ya gidiyormuş? Dedim yandık şimdi, yine Amerika’ya da beraber gideriz. Ama korkulacak bir şey olmadı. Neyse Hollanda’da 15 dk. içinde uçak kalkacak diye haber aldım. Ne oluyoruz arkadaş dedim. Her şey kâbus gibi koştur koştur uçağa yetiştim. Sonunda Amerika’ya indik. Sonra bir taksiye bindim konuşuyoruz falan adama adresi verdim. Dedi ben biliyorum orayı dedi iyi dedim peki bende telefondaki haritadan takip ediyorum güvenemedim. Beni oradan oraya götürdü. Neyse beni dolandırdı sahtekâr benden 60 dolarlık yerden 90 dolar para aldı. Yani daha Amerika’ya varır varmaz illallah ettim.

Ama sonraki günler anladım ki macera başladı iş, çalışma eğlence gırgır şamata, arkadaşlıklar, yurt ve travel bunları yazmakla bitmez. Özelliklede travel. Çünkü bütün bir yaz para kazanmıştık ve travel olmazsa olmazdı. Travele yabancı arkadaşlarımla beraber başladık. Bir Slovak, bir Bulgar ve bir Amerikalı olmak üzere dört arkadaş Las Vegas’a gittik. Ardından Miami ve son olarak New York. Yaklaşık 20 günlük travel yaptık. Her şey ayrı bir güzel ve her şey öyle zevkliydi. Yani öyle günler geçirdim ki Amerika’da keşke daha uzun süre kalsaydım diyorum. Çünkü göremediğim daha bir sürü yer var ve arkadaşlarımı ayrı ayrı özledim. Sonuçta bir yaz boyunca beraber zaman geçirdik bir aile olduk. Benimle birlikte zaman geçiren arkadaşlarım, Türk Work and Travel arkadaşlarım, danışmanım Sayın Nimet Hanım ve tüm United Towers ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Gelecek Work and Travel’da buluşmak dileği ile…

ORHAN E.
VALLEYFAIR AMUSEMENT PARK – SHAKOPEE, MN – SUMMER 2014
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ – HAZIRLIK