//ONUR MUSTAFA G.

Nereye gideceğinizi önceden kesinlikle araştırın…

Öncelikle sözüme şunu söyleyerek başlamak istiyorum, nereye gideceğinizi önceden kesinlikle araştırın ve oraya gidince nasıl olsa hallederiz gibi düşünmeyin. Demek istediğim çalışacağınız yerin haritasını bulun, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri gibi yerlerin kaldığınız yerle arasındaki uzaklıklarını mutlaka öğrenin. Yoksa benim gibi sadece hotelin yanındaki “Concord Mill” denilen büyük alışveriş merkezine abone olmazsınız. Araba kiralayabilirsiniz tabi. Ehliyetiniz geçerli ama bazı eyaletlerde 20 dolar verip geçici ehliyet alma şansınız var. Dediğim gibi iyice araştırın yapmak istediklerinizi.

Maaş konusuna gelince de dert etmeyin, paranızı tıkır tıkır yatırıyorlar. İlk başlarda sorun yaşasam da yanlış hotel kirası kesildi ileride bu sorun giderildi. Kişisel çek aldım. Genel yönetimden, tabi diyaloğunuzu iyi tutun, saygı gösterin. Her şey karşılıklı.

Son olarak da esnek uçak bileti almaya özen gösterin, başka bir problemle karşılaşmazsınız. Herkese dopdolu ve heyecanlı Amerika günleri geçirmesi dileğiyle…

ONUR MUSTAFA G.
PMG CAROLINA POOL MANAGEMENT COLUMBIA – CONCORD, NC – SUMMER 2007
CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ
İKTİSAT – 4. SINIF