//OĞUZHAN G.

OGUZHAN GWork and Travel yapmasaydım hayatımda bir şeyler eksik olacakmış…

Herkese merhabalar! En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim: Work and Travel yapmasaydım hayatımda bir şeyler eksik olacakmış :) Amerika’ya üniversite öğrencisi olarak ayak basmanın en kolay yolu Work and Travel. Yeni insanlar tanımak, yeni yerler keşfetmek; görmek ve onların benim için sıradan hale gelmesi bana her zaman ilgi çekici gelmiştir… Work and travel böyle bir program. Bir yerleri turist olarak gezip, fotoğraf çektirebilirsiniz ama oralarda yaşamak apayrı bir tecrübe. Karşınıza muhakkak bazı sorunlar çıkacak. Bu sorunlara karşı gösterdiğiniz reaksiyon kendinizi tanıma sürecinizin bir parçası. ‘Daha çok zaman var’, ‘yarıladık’ derken artık sonuna yaklaşıyoruz diyoruz :)

Bu programın “work” kısmını kavramak çok önemli. İşiniz iyiyse ve hakkını vererek yapıyorsanız gerisi geliyor zaten… Gerekli olan parayı ve hatta fazlasını kazanmanız mümkün. Bunun için doğru yerde, size uygun işi yapmanız çok önemli. Bende tam olarak benim için uygun yerdeyim :) Benim maceramın adı: Virginia Beach! Atlas okyanusu kıyısında şekerci dükkanında çalışmaktayım ve dükkanın önünde asıl işim olan bisiklet kiralama işini de yapmaktayım :)

Yönlendiriciliklerinden ve samimiyetlerinden ötürü danışmanım İlter Abi’ye, Bayram Abi’ye ve bizi buralarda yalnız bırakmayan Kadir Abi’ye ve tüm UT ailesine teşekkür ederim. Unutmayın doğru iş, yer ve kişiler sizi mutlu kılacaktır.

http://oguzhangursoy.blogcu.com/

OĞUZHAN G.
CHERIES BICYCLE AND BLADE RENTAL – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2015
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ – 3. SINIF