//NURAIYM M.

Hayallerin gerçekleşmesi…

Dünyada herkesin gerçekleşmesini istediği bir hayali vardır. Ona ulaşmak için elinden gelen çabayı gösterir. Work and Travel yapmakta benim hayallerimden biriydi. Göründüğü gibi imkânsız değildi. Başka insanlar başarabilmişse onlardan biri neden ben olmayayım?

17 yaşımdan itibaren yurtdışına çıkmış olmama rağmen Amerika’ya gitmekte çok heyecanlıydım. İlk basta iş hayatına alışmak biraz zor oldu. Ama ne olursa olsun kendi başının çaresine bakmalıydın. Tabi ki özleyeceksin aileni, arkadaşlarını, memleketini ama bunları göze alıp gelmişsen dayanacaktın ve yola devam edecektin. Düşündüğünüz gibi kolay değildi ama yasam tecrübesi kazanmanız için sansınızı denemeye değerdi.

Travel kısmına gelecek olursak, Atlantik okyanusunu görmek bile ayrı bir heyecandı. Work and Travel yapmazsan başka ne zaman gelebilirdin ki bu müthiş manzarayı seyretmek için. Tahmin edemeyeceğiniz kadar insan Harvard üniversitesini görmek istemez miydi, ya Cambridge’i? Evet, kendi kendine inanmıyor olabilirdin ama bu bir rüya değildi, gerçekti.

Son olarak size tavsiyem, amacınız sadece para kazanmak yada gezmek olmasın, bu bir kültürel değişim program olduğu için mümkün oldukça farklı toplumları tanımaya, onlardan kendinize güzel şeyler katmaya ve her konuda kendinizi geliştirmeye çalışın.

Danışmanım Semih Eser’e, United Towers’ta çalışan ekiplere ve beni destekleyen arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.

NURAIYM M.
SHINING SAILS BED AND BREAKFAST – ROCKLAND, ME – SUMMER 2014
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
PSİKOTERAPİ – 3. SINIF