//NACİ Ş.

Yaşanması gereken bir fırsat: Amerika…

Sevgili arkadaşlar merhaba. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Her şeyden önce buradan tüm İzmir United Towers şubesi çalışanlarına ilgilerinden ve anlayışlarından dolayı teşekkürler. Özellikle kayıt aşamasından tutun Türkiye’ye dönene kadar varlığını hep hissettiren. Amerika’dayken gerek işimle gerekse oradaki yaşantımla alakalı her tür sorunumla her an ilgilenen ve benimle iletişimini hiç kesmeyen Sayın Şenay Savur Hanım a sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Aslında benim work and travel maceram çok geç başladı diyebilirim. Programa geçtiğimiz yılın nisan ayı içerisinde başvurumu yaptım. O tarihlerde ise Work and Travel kayıtlarının azaldığı çoğu kişinin işini çoktan ayarlamış olduğu bir zaman dilimiydi ki United Towers ile tanışmadan önce gittiğim Work and Travel Şirketleri work and travel hayallerimin iyiden iyiye azalmasına sebep olmuştu. Bende daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine United Towers’ın İzmir şubesine gittim. İyi ki de gitmişim. O gün anlamıştım. Amerikan rüyası birkaç ay sonra gerçek olacaktı. Çünkü United Towers çalışanları sizinle öyle bir iletişim içerisine giriyorlar ki aklınızda hiçbir soru kalmıyor. Ofisi soru işaretlerini bırakarak terk ediyorsunuz. Daha sonra sizi çoğu acentenin sahip olmadığı geniş iş yelpazesi karşılıyor. Size gerek internet ortamından gerekse iş fuarlarından işvereninizle birebir görüştürerek işinizi ayarlama imkânı sağlıyorlar. Daha sonra yapacağınız vize görüşmenize United Towers referansıyla gitmiş olmak size ciddi bir ayrıcalık kazandırıyor. Uçak biletinizi de anlaşmalı acentelerinden rahatlıkla temin edilebiliyor olmanız hazırlık sürecinde kendinizi çok rahat ve bir o kadar özgür hissetmenizi sağlıyor.

İşte ben de şirketimin bana sağladığı bu ayrıcalıklar çerçevesinde yıllardır hayalini kurduğum Amerika’yı tanıma, görme hatta üç ay yaşama imkânına sahip oldum. Harika dostluklar, mükemmel bir seyahat, kendi kazandığım paramı harcadığım sınırsız eğlence ve alışveriş zevki; farklı bir kültürü tanımış ve ayak uydurmuş olmak, sadece Amerikan değil dünyanın dört bir yanından gelmiş insanlarla arkadaşlık kurmak, ülkeme döndüğümde gerçekten çok geniş bir bakış açısı kazandığımı görmem, arkadaşlarımın bana programın nasıl geçtiğini sordukları andaki gözlerindeki merak ve yerimde olmak istemeleri, pasaportumda Amerika Birleşik Devletleri’ne ait vizenin daha sonraki yurtdışı vize görüşmelerimde çok iyi bir referans olması ve şu an aklıma gelmeyen birçok durum ise bu programı size tavsiye etmem için geçerli sebeplerim.

Eğer siz de bu güzellikleri yaşamak, kendinize gerçekten çok özel bir ayrıcalık kazandırmak, tamamıyla kendi ayaklarınız üzerinde durduğunuzu görmek ve ufkunuzu genişletmek istiyorsanız bu fırsatı asla kaçırmayın.

Hepinize tüm hayatınız boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

NACİ Ş.
SIX FLAGS – JACKSON, NJ – SUMMER 2007
EGE ÜNİVERSİTESİ
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ – 4. SINIF