//MUSTAFA Y.

MUSTAFA YMükemmeldi…

Merhabalar ben Mustafa. Çocukluktan beri hayalim olan Amerika ile bu yaz tanışma fırsatım oldu ve tek kelimeyle harikaydı. Üniversitedeki ilk yılımda daha hazırlık eğitiminin ilk haftalarında work and travel hakkında kesin kararımı vererek işlemleri hızlı bir şekilde hallederek ve mülakatlardan da olumlu sonuçları aldıktan sonra sıra geldi gerçekten gidişe ve artık Amerika’daydım. İlk gün otelime yerleşip hemen işyerine gittim ve oradaki işlemleri tamamladım ve bir kaç gün sonra eğitiminde ardından başladım çalışmaya. İkinci işe hiç gerek duymadım çünkü verilen saatler yeterliydi ve sorarak daha da fazlasını alabilirsiniz bende aldım. İşyerimdeki  çalıştığım kişiler özelliklede supervisors ve managers kısacası orada bir rütbesi bulunan herkes size yardım etmeye hazır ve her konuda fazlasıyla saygılılar. Yemek konusunda yemekleri çok güzel ve domuz eti için çıldıran insanlar değil yani yemek konusunda da sıkıntı yok. Bu yaz diğer eyaletlere travel yapmadım çünkü herkese seneye tekrar geleceğime dair söz verdim ve bu yaz kazandığım parayı seneye orada araba almak için kullanacağım.

Yazın kısaca özeti böyleydi ama size şunu söylemem gerekir oraya gittiğinizde de göreceksiniz ki job offer formunda yazandan fazlası var yani sadece çalışmak değil gerçek fırsatlar yeter ki değerlendirmeyi bilin. Çalıştığınız yerde bile birçok farklı milleti tanıma fırsatı yakalayacaksınız. Benim çalışma arkadaşlarım Türkiye, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Çin, Tayland, Hong Kong, Bulgaristan, Dominik Cumhuriyeti gibi ülkelerdendi ki diğer yarısı da Amerikan’dı. Pigeon Forge’da bulunan öğrenci merkezinde 37 ayrı ülkeden öğrencilerle tanışıp muhabbet edebilir, oyunlar oynayabilir, ücretsiz yemek, çamaşırhane gibi imkânlardan faydalanıp gene öğrenci merkezi tarafından düzenlenen ücretsiz gezilere katılabilirsiniz.

Bilgisayar oyunlarında oynadığınız ve ülkemizde görme ihtimalimizin bile olmadığı arabaları sadece görme değil kullanma şansım da oldu ki en mükemmeli bir pilotun bana uçak kullanmayı öğretip o uçağı kullanmama izin verişiydi.

Kısacası mükemmel bir yazdı ve seneye daha da iyisini yapabilmek için gün sayıyorum.

MUSTAFA Y.
PARC PIGEON FORGE NASCAR SPEEDPARK – SEVIERVILLE, TN – SUMMER 2015
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ – HAZIRLIK