//MÜGE Ç.

Büyülü bir ülke: Amerika!..

Work and Travel’a katılmak aklımdan bile geçmezken bir gün arkadaşımın ısrarıyla program hakkında bilgi almak için United Towers’a uğradım. Aynı alan için de birçok firma varken duyduklarım doğrultusunda hareket ettim ve United Towers’ı seçtim. İlk gittiğim gün karar verdim katılmaya çünkü danışmanım inanılmaz bir güven verdi.

Karar verdikten sonra her şey çorap söküğü gibi geldi desem abartmış olmam çünkü her şey sorunsuz bir şekilde ilerledi. Road Show iş fuarında seçmiş olduğum firmanın temsilcisiyle görüşerek işime yerleştim. Vizemi de birkaç dakika içinde aldım ve bir baktım her şey hazırdı. Amerika’ya kendim geldim ve düşündüğümün aksine gelirken hiç bir sorun yaşamadım.

Geldikten 1 hafta sonra işime başladım. Water Country USA de Locker Rentals’da kasiyerdim. İlk başladığım günler biraz çekiniyordum çünkü sorulan soruların cevaplarını hemen veremiyordum yeni olduğum için. Ama bu sorunum supervisor’larımın ve Amerikalı arkadaşlarımın yardımıyla bir hafta içinde çözüldü çünkü her şeyi öğrettiler bana. İşim, iş yerim, iş koşullarım çok güzeldi. İyi para kazandım, çok çok iyi arkadaşlıklar kurdum. Seneye bi daha gelmem diyordum ama sanırım bu imkânsız çünkü Amerika gerçekten büyülü bir ülke ve kopamıyorsun. Seneye görüşmek üzere…

MÜGE Ç.
BUSCH GARDENS WILLIAMSBURG – WILLIAMSBURG, VA – SUMMER 2008
CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ
İŞLETME – 3. SINIF