Mine Ay | ELC Brighton, İngiltere

Merhabalar,

3 ay’a yakın süredir, The English Language Center’da eğitim görüyorum. Bu okulu seçme amacım İngilizcemi geliştirmek ve IELTS sınavında iyi bir puan almak. İyi ki bu okulu seçmişim. Okuldaki öğretmenler olsun, çalışanlar olsun herkes çok anlayışlı. Herhangi bir sorun durumunda yetkili kişiye söylemeniz yeterli. Bizlerin mutluluğu okul için gerçekten çok önemli.

Her hafta pazartesi günü okulumuza farklı ülkelerden yeni öğrenciler geliyor, yeni insanlarla tanışıp, yeni kültürler öğreniyoruz. Aynı şekilde her cuma öğrenciler ülkelerine dönüyor. Okul küçük olduğu için okuldaki herkesi genel olarak tanıyoruz ve cuma günleri zor oluyor. Buradaki arkadaşlarıma baya alıştım. Bir kaç ay sonra ülkeme döndüğümde çok özleyeceğim aynı zamanda iletişimimi koparmayacağım arkadaşlar edindim.

Bu süreç boyunca okulun ayarladığı ailelerden birinde kalıyorum. Buradaki ailemle birlikte hoş vakit geçiriyoruz. Kendimi yalnız hissetmiyorum. Benimle birlikte yan odada Tayvanlı bir kız (Elena) kalıyor. Her akşam yemeğe birlikte oturup, günlerimizi anlatarak sohbet ediyoruz. İyi ki aile yanını tercih etmişim, çok mutluyum.

Brighton; İngiltere’nin güneyinde sıcak bir şehir aynı zamanda öğrenci şehri. İnsanları çok nazik ve sıcakkanlı. Eğer aklınızda yurt dışında okuma fikri varsa kesinlikle ELC Brighton’ı tavsiye ediyorum. Bu deneyimi yaşamamda büyük katkısı bulunan ve her konuda desteğini esirgemeyen United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Gaziantep ofisine teşekkür ederim.

Mine AY
ELC Brighton, UK

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map