//MERVE Ü.

MERVE UEveeett Maceranın Sonuna Geldik!

Bu yıl 2. Amerika maceramı yaşamak üzere geç olsa da work and travel programına başvurdum. 20 saat olması gereken geliş yolculuğumu Amsterdam’da uçağı kaçırarak 29 saatle sona ermesinin kötü başlangıcı kısa zamanda silindi. Geldiğim günden bu yana güzel hatıralar biriktiriyorum.

Eğlence Parkında çalışmanın verdiği avantajla ‘ben buna kesinlikle binemem’ dediğim her şeyi denemiş bulunmaktayım. Biraz korku biraz heyecan hayatımın en eğlenceli anlarıydı.

Ne yazık ki dönüş yakın! Bir yanda ülkeye dönmenin sevinci; aile ile kucaklaşma, yemek özlemi, bir yanda; burada dostlukla kurduğumuz aileden herkesin birer birer uçup gitmesinin üzüntüsü. Work and Travel öncelikle bana; kocaman, herkesin farklı diller konuştuğu, farklı kültürlerden oluşan bir aile sundu. Birbirimizi mutlu etmek adına her dilde ‘merhaba’ dememiz en sevimli yanıydı.

Bu satırlarımı son travel noktam olan Washington DC’den yazıyorum. Bu deneyim anlatılmaz yaşanır dediklerimizden. Umarım herkes faydalanır bu programdan. Malesef sonuna geldik ve okul zili çalıyor!

Hoşçakalın, be safe !

MERVE Ü.
WORLD’S OF FUN – KANSAS CITY,MO – SUMMER 2015
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ
ULUSLARARASI İLİŞKİLER – 1. SINIF