//MERVE C.

MERVE CHer anıyla güzel geçen bir yaz…

Her anıyla güzel geçen bir yazın ardından Türkiye’ye döndüm. Macera dolu Amerika rüyasından uyandık :) İlk gittiğim günlerde çokkk zorluk çeksem de şuan onları bile özlemeye başladım diyebilirim. Evet, ilk günler benim için çok zordu. Özellikle “yemekler”. Daha birçok sorunlarla karşılaştım fakat bunların üstesinden gelmeyi başarabildim ve zaten sorunların üstesinden gelmeyi başarabiliyorsanız Amerika’ya uyum sağlama konusunda bir adım öndesiniz demektir.

Aslında gerçekten çok şanslıydım işim çok rahattı ve çalıştığım ortam çok iyiydi. İş konusunda şansın çok önemli olduğunu düşünüyorum ;)  Batı da çok Meksikalı var ve çoğu nerdeyse İngilizceyi çok iyi bilmiyor. Tabi hiç bilmeyen de var. Aslında beni de Meksikalılara benzeten çoktu. İngilizce bilmelerine rağmen bazı Meksikalı insanlar beni Meksikalı sanıp İspanyolca konuşuyorlardı. Çok takılmıyordum İngilizce-İspanyolca idare etmeye çalıştım :) İş esnasında gezmek o kadar rahatlatıyor ki tek eksi yanı Zaman’ın az olması. Fakat ona rağmen çok eğlenceli ve güzeldi :)

Gel gelelim tüm WAT yapmak isteyen öğrencilerin en merak ettiği soruya :) “WAT için harcadığın paranı geri kazanabildin mi?” sorusuna. Evet, geri kazandım fakat tek işle kazanılabileceğini düşünmüyorum. Sadece 1 ay çalıştım ikinci işte ve WAT için harcadığım parayı kazandım. Tek işle çok mu imkânsız peki? Hayır değil fakat çok sınırlı harcayabilirsin, gezemezsin, çok istediğin bir şeyi alamayabilirsin maalesef.

İzlenimimi burada sonlandırıyorum ve son cümlemi de WAT yapmak pişmanlık değildir diye düşünüyorum. WAT’a katılmak isteyen herkese bol bol şans diliyorum!

MERVE C.
ARAMARK LAKE TAHOE AT ZEPHYR COVE RESORT – ZEPHYR COVE, NV – SUMMER 2015
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
TURİZM VE SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ – 3. SINIF