//MERT SEMİH K.

MERT SEMIH K5432.42 mil, 10352.91 km öncesi ve sonrası…

Sadece hani olurda ileride o büyük Amerika hayalimi gerçekleştirebilirim biraz bilgi alayım düşüncesiyle gittiğim Bursa United Towers şubesi ve sonrasında onlar aracılığıyla yaşadığım o büyük macera, edindiğim o büyük tecrübe..

Nasıl başlanır bilmiyorum, her şeyiyle çok farklı bir diyar. Vizeler, finaller, bütler derken üniversitenin o bitmez tükenmez koşuşturmacası sonrası uzun bir uçuş ardından işte beklenen o an: The United States of America.

Başladığı ilk andan son ana kadar acı tatlı her türlü duyguyu tadabileceğiniz her türlü tecrübeyi de edinebileceğiniz sizi hayatta daha güçlü kılabilecek ve belki de hedeflerinize olan adımlarda sizi daha kararlı kılabilecek bir program. Çalıştığım iş olsun, yaptığım o uzunnn  travel olsun her anı ayrı bir maceraydı benim için. Özellikle bir Otomotiv Mühendisi adayı olarak travel sürecinde karşılaştığım Amerikan arabaları bile nefes kesmeye yetti benim adıma :)) Başlarda para biriktirip dönme düşüncesinde olan Mert Amerika’ya ilk adımı itibariyle “Kazandığım parayı hangi eyaletlerde ve nasıl harcasam?” diyen Mert’e dönüştü bir anda. Evet, eğlenceli ve bol koşuşturmalı bir iş sürecinden sonra başlayan o travel, ona zaten diyecek bir şey bulamıyorum. Diyenler çıkabilir ben o parayla gider 2 hafta travel yapar dönerim, evet yapabilirsiniz ama değil işte düşünüldüğü gibi değil asla. Anlatılmaz yaşanır derler ya öyle bir şey bu.

Eğer hala aklında programa katılma konusunda çelişkisi olan varsa o çelişkilerden sıyrılıp bu programın tadını çıkarmasını tavsiye ediyorum. Kazanılan paralar mı? Evet, birde o konu var ve samimiyetle söylüyorum bu yaşlarda gidip orayı gezip gördükten sonra elde edeceğiniz tecrübelerden değerli değil. Diyeceğim o ki gidin,gidin ve hayata birde o açıdan bakın.

Mümkün olduğunca en yakın gelecekte tekrarlayacağım bu maceraya beni hazırlayan Bursa United Towers şubesine, her türlü sıkıntımda yanımda olan danışmanım Mustafa ÖZDEMİR’e ve tecrübelerini benle paylaşarak başlarda olan heyecanımı yenmeme yardım eden Oğuzhan TÜRKMEN’e tekrar tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah her şeyin gönlünüzce olur dedikten sonra siz yeni wat adayları için geriye tek bir soru kalıyor geriye:

ARE U ALL READDYYYY???!!  ;))

MERT SEMİH K.
CAROWINDS – A CEDAR FAIR PARK – CHARLOTTE, NC – SUMMER 2016
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ – 2. SINIF