//MELİKE Ö.

JpegHer üniversite öğrencisinin hayatta bir kez tecrübe etmesi gerektiğine inandığım program: Work and Travel.

Daha önce yurtdışı deneyimlerim olsa da bu programı özel kılan şey bir süreliğine de olsa yurt dışında yaşama imkanı sunması. Böylelikle gittiğiniz yeri önyargılarınızı kıracak ya da gözlem yapacak kadar teneffüs etmiş oluyorsunuz. Work and Travel benim hayatımda yaşadığım en güzel ilklerden birisi! Hiç bilmediğiniz bir yerde yaşamak orada turist olarak bulunmanın çok ötesinde bir şey.

İlk zamanlarda biraz zorluk çektiğim ama sonrasında havasına suyuna alıştığım bir yer oldu Virginia Beach. Kaldığım yer turistik bir bölge olduğu için çok farklı kültürlere ve hayatlara dokunma fırsatını verdi bana. Daha önce bir eğlence parkında çalışabileceğim hiç aklımın ucundan geçmezdi. Ama şimdi super flip aletinin ride operatörü olarak yazıyorum bunları size :) Özellikle çalıştığım iş dolayısıyla insanlarla bol bol sohbet etme fırsatı buldum ve belki de bu hayatımın devamında bir daha elime geçmeyecek fırsatlardan birisiydi. Bunun yanında yakınlarda gezebileceğim yerlerin olması ile Work kısmını da oldukça keyifli geçirdim. Yer ve iş seçimi bu yüzden çok önemli… Herkesin hayatta bir kere de olsa work and travel tecrübesini yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu tecrübeyi yaşamasaydım gerçekten hayatımda bir şeyler eksik kalırmış.

İyi ki wok and travela gelmişim diyenlerdenim anlayacağınız. Bu fırsatı en güzel şekilde yaşamama ve bu adımları doğru şekilde atmamda yardımcı olan United Towers’a ve ilgili danışmanım Kamile Hanım’a teşekkür etmeyi bir borç bilirim :)”

MELiKE Ö.
ATLANTIC FUN PARK – VA, BEACH , VIRGINIA – SUMMER 2015
OKAN ÜNİVERSİTESİ
MİMARLIK – 3. SINIF