//MEHMET D.

Merhaba WAT adayları…

Sizlere neden bu programa katılmanız gerektiğini söylemek yerine neler yaptığımdan kısaca bahsetmek istiyorum ki bu yeterli olacaktır. California’nın San Diego şehrinde Seaworld’de çalıştım 2008 yazında. Bu programa ikinci katılışımdı ve beklentilerim bir öncekinden farklıydı. Yine her gecen gün pratik yapma ihtiyacı duyduğum İngilizcemi geliştirmek ilk hedefti. Onun sonrasında da gezmek geliyordu ve alışveriş.
Baslarda Amerika’ya neden bir daha geldim ki gibi düşüncelere kapılsam da zamanla bu düşüncelerin hepsinin eridiğini gördüm. Çünkü orada tanıştığım herkesin bana karsı ayrı bir bakış acısı oldu. Sizden öğrenmek ve size öğretmek istiyorlar. Ve bunlarda sadece İngilizce için değil temel olarak kişisel gelişiminize ve hayata bakış açınıza etki eden şeyler oluyor.
Uzatmak istememekle beraber gezip gördüğüm yerleri söylemek istiyorum. San Diego’daydım zaten ve oradan Los Angeles, Hollywood, Santa Monica, Las Vegas, San Francisco ve Meksika’ya gittim. Çok fazlaymış gibi görünmese de ancak bu kadar oldu zira ilk gidişimde doğu yakasının birçok yerini görmüştüm zaten. Sorunlarınız olmuyor mu? Oluyor ama zaten bunların üstesinden gelebilecek güçte olup olmadığınızı görmek önemli olan… Benden bu kadar seneye bu yorumları sizden bekliyor olacağım.

Hepinize bol şans…

MEHMET D.
SEAWORLD – SAN DIEGO, CA – SUMMER 2008
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
LOJİSTİK VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ – 4. SINIF