//MEHMET ALİ D.

Daha çalışırken eğlenmeye başlamıştım…

Amerika’ya gitme hayallerim ben çok küçük yaştayken, “Evde Tek Başına” serisini gördükten sonra başladı. Ege Üniversitesi’ne kayıt olduğum yıl hakkında bilgi sahibi olmadığım yurtdışı eğitim danışmanlığı şirket stantlarına rastladım. Araştırdım ve bana United Towers’ı önerenlerin sayısı fazlaydı.

İlk maceram 2011’de Texas’ta başladı. İlk 2 ay otel sahibinin biz öğrenciler için kiraladığı (iş anlaşmasında olmamasına rağmen) evde kaldım. Daha sonra Amerikalı çok cömert bir aileyle tanıştım ve beni evlerine aldılar. 2 ay da onlarla yaşadım. Ev için benden kira istemediler, dahası evin arkasındaki kanalda duran yat ve jet ski’lerini kullanmama izin verdiler :)) daha çalışırken eğlenmeye başlamıştım. Program bitti ve Ülkeme döndüm.

2013 yılında tekrar oraya gitmek istedim ve işveren hemen job offer gönderdi. Hiç vakit kaybetmeden vizemi aldım ve yola koyuldum. Ama cep harçlığımı almayı unuttum. Binlerce kilometreyi cebimde 35TL ile aştım. Havaalanına vardığımda daha önceden tanıdığım birileri beni karşıladı ve otele götürdü. İşveren hemen harçlık verdi ve ilk 1 hafta otelde tatil yaptım. İşverenim ısmarladı işe başladım ve işverenin öğrenciler için kiraladığı eve taşındım. Anlaşmada olmamasına rağmen bizim için ev kiralamış, bizi evden işe işten eve götürmesi için araçlar da ayarlamıştı. 4 ay çabuk geçti ve otel sahibi 2. gidişime teşekkür için başka bir otelinde 1 gece tatil verdi bu sayede downtown’da 1 gece kalıp 2 gün gezmiş oldum. Daha sonra Houston, Boston ve New York’a gittim. En büyük heyecanımı NYC’de yaşadım. 2 gün cowboy kıyafetiyle dolaştım. Nereye gitsem fotoğrafımı çekenler oldu özellikle Times Square’de benimle fotoğraf çekilmek isteyen onlarca kişi oldu.

Daha sonra en büyük hayallerimden biri olan Özgürlük Anıtını görmeye gittim ve hayalim gerçek oldu… Ve ülkeme döndüm… Bu daha bitmedi. 2014 yılında işveren front desk’te çalışmam için iş anlaşması sözü verdi. Seneye buluşmak dileğiyle…

MEHMET ALİ D.
HOLIDAY INN NORTH PADRE ISLAND – CORPUS CHRISTI, TX – SUMMER 2013
EGE ÜNİVERSİTESİ ÇEŞME TURİZM VE OTELCİLİK YO
OTEL YÖNETİMİ – 2. SINIF