Malta’da Dil Eğitimi

Eski bir İngiliz sömürgesi olan Malta, Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Malta’da dil okulu ve diğer yurtdışı eğitim programlarını özendirmek amacıyla Malta hükümeti çeşitli indirim ve kampanyalarla ülkeye giriş çıkışları cazip hale getiriyor. Aşağıda yurtdışında dil eğitimi için Malta tercihinin avantajlarını bulabilirsiniz.

Malta’nın resmi dili İngilizce ve Maltaca

1960 ylında bağımsızlığını ilan eden Malta, önceleri bir İngiliz sömürgesi olduğu için İngiliz eğitim sistemi, kültürü ve yaşayışından çok fazla iz barındırır. Malta dil okulları İngiltere dil okulları eğitimine çok benzer kalitede ve sistemde dil eğitimi verir. Hatta Malta’da dil okullarını İngiltere’deki dil okullarının birer şubesi niteliğinde düşünüp değerlendirebiliriz. Malta’da resmi dil olarak İngilizce ve Maltaca konuşulmakta olup, İngilizce dil eğitimi almaya giden uluslararası öğrenciler İngilizceyi günlük hayatın her alanında kullanma fırsatına erişirler.

Malta’da yaklaşık 50’den fazla dil okulu bulunmaktadır. Ülke gelirinin %97’sini turizm oluşturmaktadır ve dil okulları bu payda çok büyük bir etkiye sahiptir. Malta’da dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları kapsamında eğitim alan öğrenciler, Malta gibi şirin ve deniz cenneti bir ada ülkesinde hem tatil yapıp hem dil eğitimi alma hazzına erişirler.

Farklı Kültürleri Potasında Eriten Ülke Malta

İngiltere, Arabistan, İtalya, İspanya gibi ülkelerin tarihin çeşitli zamanlarında himayesine giren Malta’da süphesiz ki bu ülkelerden etkilenmiş farklı milletlere ait kültürleri potasında eriterek bir kültürel karışım oluşturmuştur. İngiltere’nin dilini, eğitim sistemini; İtalya’nın halkının sıcakkanlılığını ve misafirperverliğini, İspanya’nın eğlenceli yönünü ve daha bir çok konuda etkilerini alarak adeta bir kültür çemberi olmuştur. Malta’da dil okulu veya diğer yurtdışı eğitim programları eğitimi almaya gelen öğrenciler bu ülkede farklı kültürlerin izlerini göreceklerdir.

Öncelikle ülkemize yakın bir ülke olması Malta’da eğitimi cazip kılan unsurların başında gelmektedir. Aynı zamanda bilindiği gibi Malta Akdeniz iklimine sahiptir ve genellikle ılıman bir iklim görülmektedir. Bu da ülkeyi dil eğitimin yanı sıra, dinlenmek ve rahatlamak için de tercih edilebilir kılmaktadır.

Bunların yanısıra Malta nüfus yoğunluğu fazla olmaması sebebiyle refah düzeyi yüksek bir ülkedir. Malta’da yaşayan insanlar fazla ekonomik sıkıntı çekmemektedir. Bu da dil eğitimi için bu ülkenin tercih edilmesini sağlayan bir başka sebeptir.

Malta’da Dil Eğitimi Maliyetleri

Malta’daki okullar her ne kadar yaz döneminde yüksek sezon ücreti uygulasalar da yılın geri kalan kısmı için maliyet açısından diğer yurtdışı dil okulları ile kıyasla daha uygundur. Yakın olduğu için uçak bileti maliyeti de daha uygundur. Yazın Malta’da dil okulu fiyatlarının kışa göre biraz daha pahalı olmasının sebebi de ülkede yaz turizminin çok gelişmiş olması ve dünyanın her bir yanından gelen yabancı turistlerin yazın Malta’ya akın etmesidir. İngiltere’de dil okulu ya da Amerika’da dil okulu almanın maliyeti, dil okulu fiyatlarının yanı sıra Türkiye’ye uzaklıkları sebebiyle uçak biletlerinin de pahalı olmasıdır. Malta coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’ye çok yakın bir noktada bulunmaktadır. Bu sebeple uçak bileti için ödeyeceğiniz miktar çok daha az olacaktır. Ayrıca Malta para birimi kuru TL’ye çok yakın bir kur olduğu için para birimi konversiyonu da maliyetleri çok yükselten bir etki yapmamaktadır.

Malta’nın Turizm Merkezleri

Gerek başkenti Valetta, gerekse Comino ve Gozo adaları Malta’ya gitmek için tek sebebiniz olabilir. Bu tarihi ve doğal güzellikleri görmek için insanlar dünyanın çok uzak köşelerinden Malta’ya gelirken siz Malta’da dil okulu eğitimi alırken bu eşsiz mekanları yakından görebilme ve hatta buralarda yaşam imkanına sahip olacaksınız.

Malta’da Konaklama

Diğer bir çok yurtdışı eğitim veren ülkede olduğu gibi Maltada dil okulu eğitimi alan öğrenciler için de aile yanı konaklama, yurtta konaklama, özel dairelerde ve evlerde konaklama gibi seçenekler mevcut iken diğer ülkelerden biraz farklı olarak Malta’da dil okullarının birçoğu adadaki otellerle anlaşmalı olup öğrencilere cazip fiyatlarla kaliteli otellerde kalma imkanı sunmaktadırlar.

Bütün bu bilgiler çerçevesindehem tatile hem de dil öğrenmeye ihtiyacım var diyenler için Malta’da dil okulları doğru bir tercih olacaktır.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map