//LEMAN A.

LEMAN ACesaretinizi toplayın ve gidin! Pişman olmayacaksınız…

Uzun zamandan beri hayalini kurmuş olduğum Amerika’ya gidebilme fırsatına WAT’la kavuştum. Bu macerada 2 arkadaşım bana eşlik etti. Onlar Virginia’dayken, ben North Carolina’daydım. Ben Franklin’de shop clark olarak çalıştım. İş seçimimde çok kararsızdım ve tek olduğum için sonrası beni endişelendiriyordu. Bu süreçte her sorumu sıkılmadan yanıtlayan ve gereksiz endişelerimin üstesinden gelmemi sağlayan danışmanım Bayram Güven’e ve danışmanım kadar benimle ilgilenen İlter Havuçgil’e sonsuz teşekkür borçluyum.

Hayatınızda hiçbir yerde yaşayamayacağınız hatıralar katmak istiyorsanız mutlaka Amerika’ya gidin! Tabii bir sürü zorlukla karşılaşacaksınız. Ancak kendinizi Türkiye’ye dönerken bulduğunuzda her şeyin üstesinden nasıl gelebildiğinizi düşünüp kendinizle gurur duyacaksınız. Ve benim gibi programa tekrar katılmak isteyeceksiniz. Üstelik bir sonraki seferde burada edinmiş olduğunuz arkadaşlarınızla birlikte bu deneyimi tekrar yaşayabilirsiniz. Ayrıca artık “anlıyorum ama konuşamıyorum” gibi bir endişeniz olmayacak! Çünkü hayatta kalabilmek için konuşmak zorundasınız :)

Bu maceranın en keyifli kısmı travela geçince başladı. Çok fazla yer gördüm: San Francisco, Las Vegas, New York, Boston bunlardan sadece birkaç tanesiydi. Hepsine ayrı ayrı hayran kaldım. Şuan döneli 2 hafta kadar oldu. Arkama dönüp bakıyorum da ne çabuk geçmiş zaman… Gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem kesinlikle çekinmenize gerek yok. Cesaretinizi toplayın ve gidin! Pişman olmayacaksınız. Umarım siz de bu deneyimin tadını çıkarırsınız. :))

LEMAN A.
BEN FRANKLIN – NAGS HEAD, NC – SUMMER 2016
GAZİ ÜNİVERSİTESİ
2. SINIF İŞLETME