Language Specialists International (LSI) | Portsmouth

LSI – Portsmouth İngiltere’nin en çok turist çeken yerlerinden biri olan Portsmouth şehrinde, şehir merkezinde çok ideal bir konumda bulunur. LSI Portsmouth Okulu aynı zamanda bu şehirdeki en eski dil okuludur ve alışveriş merkezleri, tren istasyonu, popüler mağazalar, kütüphane, restoran ve tren istasyonunun hemen yanındadır. Şehir Londra’ya 1,5 saat mesafededir. Nüfusu 200,000 olup; tarihi güzellikleri, müzeleri, renkli gece hayatı, kafeleri, pub’ları, barları, restoranları, kumsallarıyla İngiltere’nin güney sahil kesiminde bulunan en aktif şehirlerden biridir. LSI- Portsmouth konum olarak bu zenginlikleriyle beraber şehrin büyüleyici sahiline yürüyüş mesafesindedir.

Neden Language Specialists International Portsmouth?
* Kapasite: Toplam 45 sınıfa sahip okulda sınıf mevcudu 6–12 kişi arasında değişmektedir .Düşük sınıf mevcudu ile beraber öğrencilerin öğretmenlerle iletişiminden maksimum verim alınmasına çalışılmaktadır.
* Etkili Eğitim Sistemi: LSI Portsmouth İngilizce dil kursları, pratik, etkili ve eğlenceli bir ortamda sadece konuşma, dinleme ve anlama güveni ve akıcılığı artırmak değil, aynı zamanda gramer ve kelime bilginizi genişletmek için tasarlanmıştır.
* Merkezi Konum: Okul şehir merkezinde ulasmak isteyebileceğiniz hemen hemen her şeye yürüyüş mesafesindedir.
* Okul Imkanları: LSI Portsmouth’ un mükemmel Kendi kendine Erişim Merkezi ile kendinizi daha da geliştirilerek çoklu ortamlı, CDRom’lu bilgisayar bölümü ve  ADSL aracılığıyla sürekli internete bağlantı sağlayabilirsiniz. Ayrica  okul binası baştan aşağı WIFI internet bağlantısıyla donatılmıştır.
* Sosyal Etkinlikler: Eğlence ve Dinlenme programımı haftanın hemen her gününde öğleden sonra ve akşam etkinliklerini içermektedir. Öğrenciler üniversite jimnastik ve sağlık kulübünün spor tesislerini ve yerel yüzme havuzunu da kullanabilirler.
* Akademik Yerleştirme ve Öneriler: Bir IELTS Test Merkezi olan LSI, bir dizi İngiliz Üniversitesi ve Yüksek Eğitim Kolejiyle sıkı ilişki sürdürmektedir ve İngiltere’deki Lisans ve Lisansüstü programlara başvuru işlemleri ve yerleştirmelerde önerileriyle yardımcı olabilmektedir.
* Aktiviteler: Dil oyunları, lokanta, bar, tiyatro, sinema ve müzelere geziler ve bir çok spor etkinliklerini de içeren toplumsal etkinlikler çok çeşitli ve yoğundur. Cepli bilardo, tenis, futbol, golf, squash, yüzme, yelkencilik ve rüzgar sörfü yapma olanağı vardır. Ayrıca öğretmenler eşliğinde  kültürel ve tarihsel açıdan ilgi çekici yerlere hafta sonu gezileri de sıklıkla düzenlenir.
* Konaklama Ayarlama Hizmeti: Öğrenilen dilde en fazla konuşma olanağına sahip olabilmeleri için öğrencilere dikkatle seçilmiş İngiliz Ev Sahibi Ailelerden birinin yanında konaklama imkanı  sunma imkanı vardır. Yarım Pansiyon (hafta için kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu tüm öğünler) esasına göre uygulanmaktadır.
* Burs Fırsatı: Tüm yıl boyunca öğrenciler kayıt oldukları ve eğitim bedelini ödedikleri her 10 hafta için ücretsiz bir hafta eğitim alırlar.

1) İngilizce Dil Kursları: LSI’in Genel İngilizce Kursları zevkli, etkili ve uygulamalı olarak düzenlenmiştir. Sadece konuşma, dinleme ve anlamadaki akıcılığınızı geliştirmek ve kendinize güveninizi kazanmakla kalmayacak, aynızamanda gramer ve kelime bilginizi de genişleteceksiniz. Ayrıca uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlanmayı veya sizin özel gereksinimlerinize göre düzenlenmiş bire-bir özel dersler almayı da tercih edebilirsiniz.

Kurs seçenekleri
Genel İngilizce Kursu: Haftada 22½ ders saati: 17½ karşılıklı öğretim artı 5 saat seçmeli bireysel erişim çalışması (Grup başına en çok 12 öğrenci)
Yoğun Artı Genel İngilizce Kursu: Haftada 30 ders saati: Genel İngilizce grubunda 17½ saat + Yoğun Genel İngilizce grubunda 7½ saat (Grup başına en çok 10 öğrenci) + 5 saatlik seçmeli bireysel erişim çalışması.
Genel İngilizce Sınav Kursu: Haftada 30 ders saati: Genel İngilizce grubunda 12½ saat artı Sınav grubunda 12½ saat (Grup başına en çok 10 öğrenci) artı 5 saatlik seçmeli kendi kendine erişim çalışması.
Genel İngilizce Artı Bire Bir Kurs: Haftada 27½ ders saati: Genel İngilizce grubunda 17½ saat artı 5 saatlik Bire Bir artı 5 saatlik kendi kendine erişim çalışması.
Genel İngilizce Artı Ticari İngilizce Kursu: Haftada 30 çalışma saati: 12½ saat Genel İngilizce grubunda – artı – 12½ saat Küçük İş grubunda (Bu grupta en fazla 4 öğrenci) – artı – 5 saat, kendi kendine erişim. Bu seçenekte öğrencilerin alt-orta başlangıç seviyesinde olmaları ya da en az 25 yaşında olmaları gerekmektedir.
50% Genel İngilizce Kursu Artı 50% Bire Bir Kurs: Haftada 30 çalışma saati: 12½ saat Genel İngilizce grubunda – artı – 12½ saatlik Bire Bir artı 5 saatlik kendi kendine erişim çalışması.

2) Mesleki ve İş İngilizcesi Kursları: LSI Portsmouth, İngiltere’deki en iyi Yönetici Eğitim Merkezlerinden biridir ve bir çok uluslararası firmaya “bire-bir” ya da “küçük gruplar” şeklinde özel olarak hazırlanmış “Profesyonel İletişim için İngilizce” kurslarının tasarlanmasında uzmandır.

http://www.lsi-international.co.uk/

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map