//KUTAY Y.

Benim Amerika maceram seyahat tutkumla başladı…

Antalya’da turizm öğrencisiyim. Wat deneyimimi Virgnia Beach’te yaşadım. Bence bu maceraya karılacaksanız gerçekten nedenleriniz olmalı ve wat’ta beklentilerin içine düşmeden önce ne istediğinizi bilmelisiniz. Seçim her zaman size kalmıştır.

Hikâyeme müthiş arkadaşlıklarımla başlamak istiyorum. Her biri çok çok özel ve güzel insanlar. Bu süreçte her zaman birbirimize destek olduk ve en güzel zamanları birlikte geçirdik. Size ilk önerim gerçek arkadaş edinin.

Benim Amerika maceram seyahat tutkumla başladı. Hep bir şeyler keşfetme duygusuyla hareket ettim. 3aylık olan çalışma sürecinde yakın bölgeleri ziyaret ettim Williamsburg ve Washington gibi. Aslında buralara gidip yapıları görmek güzeldi ama önünde fotoğraf çektirdikten sonra anladım ki bu benim için eğlenceli değil. Benim için eğlenceli geçecek müthiş bir travel planı ve rotası olmalıydı. Arkadaşla yaptığım planda, travel’a Florida’dan başlayacak, gemiyle 5gün 5gece Bahamalar’a gidecek, dönüşte Manhattan’da 3gün kalacak sonrasında turlarla Niagara şelalesi ve Boston adalarını görecektim. Sakın bunun çok pahalıya mâl olduğunu düşünmeyin iyi planlanmış bir travel sizi asla yolda bırakmaz. Hesap edilmesi gereken çok fazla ince ayrıntı vardı. Bunların her birini araştırmakta ayrı bir zevk oldu. İnce beyaz kum ve mavi deniz filmlerde görünenden farklı değildi ama bu sefer olayın ortasındaydım. Gemi Titanic değildi tabi ama 2000 kişilik bir gemide sınırsız yeme içme gece saatlerinde ay ışığında yolculuk hele bir de aradığınız kişiyi bulduysanız paha biçilmez bir zevkti. Bitmesini istemediğim vakitler okyanusun ortasında geçerken kurduğum cümlenin sonu “işte bu!” oluyordu. İstediğim işte buydu.

Sonuç olarak bunları anlatmak tabi ki güzel ama o anı yaşamak çok çok daha güzel. Benim istediğim buydu ve yaptım. Her şey için United Towers’a çok teşekkür ederim. Hayırlısıysa bu yaz ki deneyimim, danışmanım Hakan Nur sayesinde Philedelphia olacak bir de beach’in haricinde şehir yaşamını görmek istiyorum. Ama bu sefer asıl merak ettiğim acaba Karayip adaları da Bahamalar gibi mi?? 7gün 7gece anlamama yeter umarım (: yaptıklarınızdan pişman olmayın ama yapmadıklarınız sizi pişman edebilir Arzu ettiğiniz biçimde bir yaz geçirmenizi diliyorum :)

KUTAY Y.
SHERATON OCEANFRONT – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2013
AKDENIZ ÜNİVERSİTESİ
TURİZM-3.SINIF